dawkowanie.pl

Strona główna 11 grudnia 2017 , imieniny : Damazego i Waldemara

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Na topie

Indeks leków

Wskazania

Zobacz także

Apap C Plus 20 tabletek musujących

Paracetamolum, Ac.ascorbicum

Zapytaj o cenę w aptece

1 Opinii

4 star
(0)
4 star
(0)
2 star
(0)
1 star
(0)

Średnia opinia klientów

Jeżeli masz pytanie odnośnie tego produktu zapytaj farmaceuty w aptece84 6654538
Dodaj komentarz

0 na 0 osoby uznało tę opinię za pomocną

05-11-2012

przez: _andzeliqu

apap dobry na wszystko...tak słyszałem chociaż już sam nie wiem

Pomóż innym użytkownikom znależć najbardziej pomocną opinię

Czy ten komentarz był dla Ciebie pomocny: Tak Nie

Dodaj komentarz dla produktu

Wyników: 1
1
1
Postać

20 tabletek musujących

Dawka

500mg+300mg

Opakowanie handlowe

20 tabletek (10 saszetek po 2 tabletki)

Skład

1 tabletka musująca zawiera
substancje czynne: paracetamol 500 mg, kwas askorbowy (witamina C) 300 mg
substancje pomocnicze: kwas cytrynowy bezwodny, wodorowęglan sodu, węglan sodu bezwodny, powidon, Makrogol 6000, aromat cytrynowy 135460, sacharyna sodowa, aspartam (E951), aromat cytrynowo-limonowy 135459, magnezu stearynian, sól sodowa fosforanu ryboflawiny.

Działanie
  • przeciwbólowe,
  • przeciwgorączkowe,
  • witamina C uzupelnia zwiększone zapotrzebowanie na kwas askrobowy

 

Wskazania

w krótkotrwałym leczeniu objawów występujących w przebiegu przeziębienia lub grypy, takich jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i bóle kostnostawowe

Przeciwwskazania

Nie należy przyjmować leku Apap C Plus jeśli:

 

  • Wcześniej obserwowano objawy uczulenia na paracetamol lub którykolwiek składnik leku.
  • Występują następujące schorzenia: wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej,ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, kamica moczowa, chorobę alkoholową, fenyloketonuria.
  • Podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków lub zydowudyną.
  • Nie należy stosować u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.
  • Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

 

Działania niepożądane
  • badania diagnostyczne: fałszywe wyniki niektórych badań laboratoryjnych, wykonywanych metodami oksydoredukcyjnymi
  • zaburzenia krwi i układu chłonnego: granulocytopenia (zmniejszenie liczby granulocytów we krwi), agranulocytoza (brak granulocytów we krwi), trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi)
  • zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, objawy uszkodzenia wątroby
  • zaburzenia nerek i dróg moczowych: kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa
  • zaburzenia układu immunologicznego: reakcje alergiczne, jak obrzęk Quinckego, duszność, skurcz oskrzeli, zlewne poty, nudności, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi aż do objawów wstrząsu
  • zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: niezbyt często: rumieniowe, pokrzywkowe reakcje skórne i zaczerwienienie skóry

 

Interakcje

Przyjmowanie leku z pokarmem może zmniejszać jego wchłanianie.

Ze względu na ryzyko przedawkowania leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i witaminę C. W przypadku równoczesnego stosowania leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), ryfampicyny (lek stosowany w leczeniu gruźlicy), leków przeciwpadaczkowych, leków uspokajających i nasennych, inhibitorów MAO (leki stosowane m.in. w depresji), zydowudyny (lek stosowany w zakażeniu wirusem HIV), glinu (stosowany w łagodzeniu zgagi), żelaza (stosowany w zapobieganiu i leczeniu niedokrwistości), chloramfenikolu (antybiotyk), chlorzoksazonu (lek o działaniu zwiotczającym mięśnie szkieletowe) przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza.

Dawkowanie dorośli

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
Jednorazowo 1 tabletkę. Przyjmować co 4-6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 3 tabletki na dobę. Przed zażyciem tabletkę należy rozpuścić w ½ szklanki wody.

Dawkowanie dzieci

Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Odtrutki

W przypadku przyjęcia większej dawki leku Apap C Plus niż zalecana mogą wystąpić: - nudności, - wymioty, - nadmierna potliwość, - senność, - ogólne osłabienie Leczenie przedawkowania paracetamolu polega na sprowokowaniu wymiotów, jeśli od zażycia nie upłynęło więcej niż godzina, podaniu węgla aktywowanego. W przypadku przyjęcia bardzo dużych dawek leku należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza. Podaje się odtrutki: metioninę i kontynuuje leczenie acetylocysteiną na oddziale intensywnej terapii.

Środki ostrożności

Zachować szczególną ostrożność stosując Apap C Plus jeśli:

 

  • Stosowanie leku przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby.
  • Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością wątroby lub nerek, astmą oskrzelową, hemochromatozą (zaburzenie wchłaniania żelaza) a także u pacjentów na diecie ubogosodowej.
  • W czasie przyjmowania leku nie wolno pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.
  • Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol.

 

Prowadzenie pojazdów

Nie wpływa.

Przedawkowanie

Mogą wystąpić: nudności, wymioty, nadmierna potliwość, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia, pomimo że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje o sobie znać rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką.

Ciąża i karmienie piersią

Apap C Plus może być stosowany w okresie ciąży oraz karmienia piersią wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Uwagi

Ze względu na zawartość aspartamu lek nie powinien być stosowany przez osoby z fenyloketonurią.

Stosowanie leku może być przyczyną fałszywych wyników niektórych badań laboratoryjnych (np. oznaczanie glukozy, kreatyniny).

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Lek nie jest dostępny w żadnej aptece

Przewiń do góry

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie