dawkowanie.pl

Strona główna 28 marca 2024 , imieniny : Anieli i Sykstusa

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Na topie

Indeks leków

Wskazania

Zobacz także

Valdoxan 42 tabletki

Agomelatine

Zapytaj o cenę w aptece

0 Opinii

5 star
(0)
4 star
(0)
4 star
(0)
2 star
(0)
1 star
(0)

Średnia opinia klientów

Jeżeli masz pytanie odnośnie tego produktu zapytaj farmaceuty w aptece618417801

Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla produktu

Postać
42 tabletki
Dawka
25mg
Opakowanie handlowe
42 tabl.
Skład
Każda tabletka powlekana zawiera 25mg agomelatyny. Substancja pomocnicza: 61,84mg laktozy jednowodnej.
Działanie
Valdoxan jest pierwszym lekiem w swojej klasie terapeutycznej. Valdoxan jest pierwszym melatonergicznym lekiem przeciwdepresyjnym. Valdoxan jest agonistą receptorów melatonergicznych MT1 i MT2 i antagonistą receptorów serotonergicznych 5-HT2C. W przeciwieństwie do trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) i inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny (SNRI), Valdoxan: - nie ma wpływu na wychwyt monoamin, - nie wykazuje powinowactwa do innych typów receptorów, takich jak alfa- i beta-adrenergiczne, histaminowe, cholinergiczne, dopaminowe i benzodiazepinowe, - nie ma wpływu na zewnątrzkomórkowe stężenia serotoniny. Valdoxan stanowi innowacyjne podejście do leczenia depresji poprzez resynchronizację rytmów dobowych.
Wskazania
Leczenie dużych epizodów depresyjnych u dorosłych.
Przeciwwskazania
- Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. - Zaburzenie czynności wątroby (tj. marskość lub czynna choroba wątroby). - Jednoczesne stosowanie z silnymi inhibitorami CYP1A2 (np. fluwoksamina, cyprofloksacyna).
Działania niepożądane
Działania niepożądane zazwyczaj były łagodne lub umiarkowane i występowały w pierwszych dwóch tygodniach leczenia. Najczęstszymi działaniami niepożądanymi były nudności i zawroty głowy. Zazwyczaj były to przemijające działania niepożądane i na ogół nie prowadziły do przerwania leczenia. Zaburzenia układu nerwowego - częste: ból głowy, zawroty głowy, senność, bezsenność, migrena; niezbyt częste: parestezje. Zaburzenia oka - niezbyt częste: niewyraźne widzenie. Zaburzenia żołądka i jelit - częste: nudności, biegunka, zaparcie, bóle w nadbrzuszu. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej - częste: wzmożone pocenie się; niezbyt częste: egzema; rzadkie: wysypka rumieniowata. Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe i tkanki łącznej - częste: ból pleców. Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania - częste: zmęczenie. Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych - częste: zwiększenie (>3-krotnej wartości górnej granicy prawidłowego zakresu) aktywności AlAT i (lub) AspAT (tzn. 1,1% po agomelatynie w dawce 25/50 mg wobec 0,7% po placebo); rzadkie: zapalenie wątroby. Zaburzenia psychiczne - częste: lęk; częstość nieznana: myśli lub zachowania samobójcze.
Interakcje
Agomelatyna jest metabolizowana głównie przez cytochrom P450 1A2 (CYP1A2) (90%) i przez CYP2C9/19 (10%). Produkty lecznicze, które oddziałują na te izoenzymy, mogą zmniejszać lub zwiększać biodostępność agomelatyny.
Dawkowanie
Zalecana dawka to 25 mg raz na dobę, doustnie wieczorem przed snem. Po dwóch tygodniach leczenia, jeżeli nie ma poprawy, dawka może być zwiększona do 50 mg raz na dobę przyjmowanych przed snem. Tabletki mogą być przyjmowane z jedzeniem lub bez jedzenia.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Lek nie jest dostępny w żadnej aptece

Przewiń do góry

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie