dawkowanie.pl

Strona główna 22 grudnia 2014 , imieniny : Zenona i Honoraty

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2013.01.01
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Na topie

Indeks leków

Wskazania

Zobacz także

Paracetamol Hasco 10 czopków doodbytniczych

Paracetamolum

Zapytaj o cenę w aptece

0 Opinii

5 star
(0)
4 star
(0)
4 star
(0)
2 star
(0)
1 star
(0)

Średnia opinia klientów

Jeżeli masz pytanie odnośnie tego produktu zapytaj farmaceuty w aptece427121374

Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla produktu

Postać
10 czopków doodbytniczych
Dawka

125mg

Skład

1 czopek zawiera : - substancję czynną w dawce: Paracetamol 125 mg, - substancję pomocniczą: witepsol

Działanie
  • przeciwbólowe
  • przeciwgorączkowe
Wskazania
  • bóle różnego pochodzenia: głowy, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne
  • gorączka, np. w przebiegu przeziębienia lub grypy
Przeciwwskazania
  • uczulenie na paracetamol,
  • ciężka niewydolność wątroby lub nerek,
  • stosowanie inhibitorów MAO oraz w okresie do 2 tygodni po ich odstawieniu,
  • wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazymethemoglobinowej,

 

Działania niepożądane
  • zaburzenia hematologiczne: zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby pewnego rodzaju krwinek białych - granulocytów (do całkowitego ich braku włącznie);
  • reakcje alergiczne: pokrzywka, rumień, wysypka, plamica barwnikowa, wstrząs anafilaktyczny (jego objawy to: duszność, trudność w nabieraniu powietrza w wyniku obrzęku krtani, trudność w wydechu, świst krtaniowy, świąd skóry i jej zaczerwienienie, ból głowy, uczucie „ucisku”, zawroty, głowy, przyspieszenie lub co rzadziej zwolnienie czynności serca, świąd, pokrzywka o różnym nasileniu, rumień całego ciała, znaczne osłabienie, aż do utraty przytomności włącznie; w ciężkich przypadkach może zagrażać życiu);
  • zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: ostra niewydolność wątroby, nudności, wymioty, zaburzenia trawienia
Interakcje

Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol, inhibitorami MAO (leki stosowane m.in. w depresji), oraz w okresie do 2 tygodni od zaprzestania ich przyjmowania oraz z zydowudyną (lek przeciwiwrusowy, stosowany w zakażeniu wirusem HIV). W przypadku jednoczesnego stosowania doustnych leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), ryfampicyny i izoniazydu (leki stosowane w leczeniu gruźlicy), leków przeciwpadaczkowych, barbituranów (leki o działaniu uspokajającym i nasennym), diflunisalu (lek przeciwbólowy), sulfinpirazonu (lek stosowany w leczeniu dny moczanowej) lub innych leków indukujących enzymy mikrosomowe wątroby przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza. Kofeina nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu.

Dawkowanie

Lek przeznaczony do podawania doodbytniczego.

Dawkowanie dzieci

Lek przeznaczony do podawania doodbytniczego u dzieci w wieku od 2 do 6 roku życia. Nie przekraczać dawki jednorazowej – 10mg/kg masy ciała.
Można podawać do 4 x dziennie po 1 czopku. Stosowac nie częściej niż co 4 godziny.
Jeżeli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.

Środki ostrożności

Zachować szczególną ostrożność stosując:

  • U osób z niewydolnością wątroby lub nerek oraz astmą oskrzelową.
  • Stosowanie leku przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby. W czasie przyjmowania leku nie wolno pić alkoholu ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.
  • Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu.
Przedawkowanie

W ciągu kilku do kilkunastu godzin po przyjęciu leku mogą wystąpić: nudności, wymioty, nadmierna potliwość, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia, pomimo że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje o sobie znać rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Lek nie jest dostępny w żadnej aptece

Przewiń do góry

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie