dawkowanie.pl

Strona główna 23 czerwca 2018 , imieniny : Wandy i Zenona

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Na topie

Indeks leków

Wskazania

Zobacz także

Korzeń Lukrecji zioła, 50 g

Radix Glycyrrhizae

Zapytaj o cenę w aptece

0 Opinii

5 star
(0)
4 star
(0)
4 star
(0)
2 star
(0)
1 star
(0)

Średnia opinia klientów

Jeżeli masz pytanie odnośnie tego produktu zapytaj farmaceuty w aptece815261754

Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla produktu

Postać

zioła, 50 g

Skład

100 g produktu zawiera 100 g korzenia lukrecji (Radix Glycyrrhizae)

Działanie

- wykrztuśne - przeciwzapalne - przeciwskurczowe

Wskazania

W kaszlu towarzyszącym nieżytom górnych dróg oddechowych jako środek wykrztuśny. Stosowany również pomocniczo w chorobie wrzodowej żołądka.

Przeciwwskazania

Choroby wątroby połączone z zastojem żółci, marskość wątroby, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej, np. hipokaliemia, ciężka niewydolność nerek.

Działania niepożądane

Przy dłuższym stosowaniu i wyższym dawkowaniu mogą wystąpić objawy charakterystyczne dla przedawkowania kortykoidów w postaci zatrzymania sodu i wody oraz utraty potasu z nadciśnieniem tętniczym, obrzękami rąk i nóg, wzrostem masy ciała i hipokaliemią oraz w rzadkich przypadkach mioglobinurią. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Interakcje

Utrata potasu może się zwiększyć pod wpływem innych leków, np. leków moczopędnych (tiazydów, spironolaktonu, amiloridu), leków przeczyszczających czy kortykosteroidów. Przyjmowanie odwaru z korzenia lukrecji zwiększa wrażliwość na glikozydy naparstnicy oraz wpływa na działanie środków przeciwarytmicznych (np. chinidyny). W przypadku stosowania któregokolwiek z wymienionych leków przed zastosowaniem odwaru z korzeni lukrecji należy poradzić się lekarza.

Dawkowanie

Stosuje się doustnie w postaci odwaru. Dorośli: 1 łyżeczkę (2,0 g) korzeni zalać1/2 szklanki (100 ml) zimnej wody, gotować powoli pod przykryciem 5 - 7 minut, odstawić na 15 minut, przecedzić. Pić po 1/2 szklanki odwaru do 3 razy dziennie między posiłkami w chorobie wrzodowej żołądka lub do 2 razy dziennie po jedzeniu jako środek wykrztuśny. Środki ostrożności dotyczące stosowania: W przypadku choroby wrzodowej żołądka produktu leczniczego nie powinno się stosować dłużej niż 4 - 6 tygodni, a w nieżytach górnych dróg oddechowych nie dłużej niż 7 dni, ze względu na działanie podobne do mineralokortykosteroidów. Nie przekraczać zalecanych dawek. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem.

Uwagi

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn: Nie stwierdzono

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Lek nie jest dostępny w żadnej aptece

Przewiń do góry

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie