dawkowanie.pl

Strona główna 18 lutego 2019 , imieniny : Symeona i Konstancji

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Na topie

Indeks leków

Wskazania

Zobacz także

Aflexin 120 tabletek

Zapytaj o cenę w aptece

0 Opinii

5 star
(0)
4 star
(0)
4 star
(0)
2 star
(0)
1 star
(0)

Średnia opinia klientów

Jeżeli masz pytanie odnośnie tego produktu zapytaj farmaceuty w aptece717336836

Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla produktu

Postać

120 tabletek

Opakowanie handlowe

120 tabletek

Skład

Ekstrakt z owoców awokado i nasion soi zawierający 30% fitosteroli, ekstrakt z kłącza kurkumy długiej, zawierający 10% kurkuminy, ekstrakt z korzenia imbiru, zawierający 5% gingeroli, ekstrakt z kory kadzidłowca zawierający 60% kwasu boswellowego, bromelaina, celuloza mikrokrystaliczna - substancja wypełniająca, stearynian magnezu i dwutlenek krzemu - substancje przeciwzbrylające, hydroksypropylometyloceluloza -substancja glazurująca, hydroksypropyloceluloza i kwas stearynowy - substancje przeciwzbrylające, dwutlenek tytanu - barwnik, tlenek żelaza żółty - barwnik, tlenek żelaza czerwony - barwnik, kwas karminowy - barwnik.

2 tabletki zawierają:
Ekstrakt z owoców awokado i nasion soi 200 mg
Ekstrakt z kłącza kurkumy długiej 150 mg
Ekstrakt z korzenia imbiru 100 mg
Ekstrakt z kory kadzidłowca 100 mg
Bromelaina 50 mg.

Działanie

Ekstrakt z owoców awokado i nasion soi – jest połączeniem fitosterolii , charakteryzuje się szczególnie korzystnym oddziaływaniem w obrębie chrząstki stawowej: utrzymując ją w dobrej kondycji i pozytywnie wpływając na funkcjonowanie jej komórek. Składniki ekstraktu odżywiają chrząstki i są potrzebne do utrzymania odpowiedniej ilości mazi stawowej.

Ekstrakt z kłącza kurkumy długiej, która ogranicza wpływ niekorzystnych procesów enzymatycznych na prawidłowe funkcjonowanie stawów. Jako jeden z najsilniejszych antyoksydantów chroni błony komórkowe przed utlenianiem przez wolne rodniki.

Ekstrakt z korzenia imbiru – wpływa na prawidłowe funkcjonowanie chrząstki stawowej, a także pozytywnie oddziałuje na ruchliwość stawów i ich elastyczność, działa rozgrzewająco i antyoksydacyjnie.

Ekstrakt z kory kadzidłowca (Boswellia serrata) – blokuje niekorzystne działanie enzymów na chrząstkę stawową, co pozytywnie wpływa na elastyczność i zakres ruchu stawów. Utrzymuje stawy w dobrej kondycji. Zawiera kwas bosweliowy, który wykazuje silne działanie antyoksydacyjne chroniąc tkanki stawów przez nieprzyjaznym działaniem wolnych rodników.

Bromelaina – oddziałuje na syntezę substancji organicznych, co ma wpływ na utrzymanie prawidłowego funkcjonowania stawów. Utrzymując korzystne środowisko w obrębie stawów, pozytywnie wpływa na ich budowę i funkcjonowanie.

Wskazania

AFLEXIN znajduje zastosowanie w:

  • utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania stawów
  • zapewnieniu sprawności oraz zakresu ruchliwości stawów
  • wspomaganiu i utrzymaniu elastyczności chrząstki stawowej
  • działaniu ochronnym dla stawów przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników
Przeciwwskazania

Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu.

Dawkowanie dorośli

2 tabletki powlekane dziennie podczas lub po posiłku.

Środki ostrożności

Produktu nie zaleca się kobietom w ciąży i karmiącym piersią, a także osobom z kamicą żółciową lub przyjmującym leki przeciwzakrzepowe.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Lek nie jest dostępny w żadnej aptece

Przewiń do góry

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie