dawkowanie.pl

Strona główna 29 września 2023 , imieniny : Michała i Michaliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Zumba – tego trzeba spróbować.

data dodania: 08.06.2012

Zumba jest bardzo innowacyjnym systemem fitness, który poprzez świetną zabawę kształtuje naszą sylwetkę, pomaga dbać o kondycję, a przede wszystkim napawa nas optymizmem i wprawia w świetne samopoczucie, które zostaje na długo po treningach.

zumbaJest to taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Narodził się w Ameryce Południowej  w Kolumbii w latach 90. XX wieku. Opracowana przez tancerza i choreografa Alberto "Beto" Pereza zumba łączy w sobie elementy tańca (hip-hop, soca, samba, salsa, merengue, mambo)  aerobiku,  sztuki walki oraz elementy Bollywood i tańca brzucha.

Zumba pozwala, aby każdy, niezależnie od wieku, płci, zdolności ruchowych i doświadczenia w tańcu czy fitnessie, mógł uczestniczyć w zajęciach, Nieskomplikowane kroki taneczne, ciekawe kombinacje ruchów i motywująca, niezwykle energetyczna muzyka - tworzą porywającą mieszankę, która powoduje, że łatwo się odnajdujemy na zajęciach i chętnie wracamy na treningi. 

Ta forma ruchu daje niesamowite rezultaty. Zumba jest świetnym treningiem o charakterze interwałowym. Naprzemienne wolniejsze i szybsze rytmy sprzyjają spalaniu tkanki tłuszczowej, a elementy zaczerpnięte z aerobiku świetnie rzeźbią i wysmuklają sylwetkę. Spalanie przeciętnie aż 600-700 kcal na godzinę zajęć sprawia, że bardzo szybko widzimy efekty treningu.

 Zumba to także olbrzymia dawka pozytywnej energii. Unikalna atmosfera zabawy i gorąca oraz pełna wakacyjnych skojarzeń muzyka latynoska jest źródłem endorfin – hormonów szczęścia. Wystarczy już jedna godzina zabawy przy porywających południowych dźwiękach, aby podarować sobie odrobinę słońca bez względu na aurę panującą za oknem. Jeżeli szukasz czegoś zupełnie nowego, marzysz o pozbyciu się zalegających kilogramów – nic prostszego – zapisz się na kurs zumby jeszcze dzisiaj!

 

Autor: mgr farm. Aleksandra Rak


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie