dawkowanie.pl

Strona główna 26 maja 2024 , imieniny : Filipa i Pauliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Zgaga - piekielny ból po północy

data dodania: 21.11.2011

Jeśli także cierpisz na zgagę, która wyjątkowo uporczywie potrafi zaburzyć Twój sen i obudzić Cię w środku nocy, to nieuchronny znak, że czas zmienić swoją dietę.

zgagaPodstawową zasadą jest trzymanie nadprogramowych kilogramów w ryzach, spożywanie małych posiłków i to nie na wyścigi, a przeżuwając każdy kęs, jak również nie najadanie się przed snem.

Często także główną przyczyną problemów trawiennych jest nadmierne spożywanie alkoholu, kawy napojów gazowanych czy soku pomidorowego lub z owoców cytrusowych.

Warto zwrócić uwagę, że zjedzenie ciężkostrawnego posiłku, nadmierny wysiłek fizyczny mogą spowodować nasilenie objawów zgagi.

Najlepszym sposobem na pozbycie się zgagi jest zażycie leków alkalizujących, których głównym zadaniem jest obniżenie produkcji kwasów w żołądku oraz ich neutralizacja.

Warto również zażyć tabletki z substancją czynną zwaną ranitydyną, która odpowiada za hamowanie wydzielania kwasu solnego przez komórki żołądka.   

Z domowych sposobów na zgagę rekomenduje się radykalną zmianę diety, a więc wykluczającą takie produkty jak: czekolada, cebula, odpowiedzialnych za zbyt duże rozluźnienie dolnego zwieracza przełyku.

Natomiast bardzo pożądane jest wypicie soku z surowych ziemniaków czy rozpuszczonego w wodzie octu z jabłek.

Na nadkwasotę, czyli zgagę pomaga również wypicie soku z kiszonej kapusty lub szklanki soku pomarańczowego.

Osobom preferującym leczenie zapachem, rekomenduje się olejek sandałowy, a dla osób korzystających z ziołolecznictwa poleca się: imbir oraz lukrecję.

Pamiętaj, że nawracająca zgaga wymaga konsultacji lekarskiej, gdyż nie leczona może prowadzić do wystąpienia wielu powikłań.

Autor: Aleksandra Święcicka


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie