dawkowanie.pl

Strona główna 26 maja 2024 , imieniny : Filipa i Pauliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Zadbane dłonie – wizytówka każdego z nas

data dodania: 30.11.2012

Stosując zabiegi pielęgnacyjne bardzo często zapominamy o dłoniach. To poważny błąd, ponieważ zadbane dłonie są wizytówką każdego z nas! I jeżeli wydaje ci się, że wystarczy zwykły krem do rąk, jesteś w błędzie. Przedstawiamy rytuał pielęgnacji dłoni.

Zadbane dłonie – wizytówka każdego z nasPierwszym etapem jest przygotowanie skóry na wchłonięcie składników odżywczych zawartych w kremach i balsamach. Można to osiągnąć wykonując peeling. Na rynku jest dostępnych mnóstwo preparatów peelingujących. Jeżeli jednak jesteś zwolennikiem kosmetyków naturalnych, mieszaninę peelingującą możesz sporządzić sam w domu. Będziesz potrzebować odrobiny cukru gruboziarnistego i oliwy z oliwek.

Kolejnym krokiem jaki cię czeka jest nałożenie kremu lub balsamu. Doskonale nawilży on twoje dłonie i sprawi, że będą gładkie i jedwabiste. Oprócz nałożenia kremu wskazane jest także użycie specjalnych rękawiczek. Najlepiej nakładać je na noc, aby maska mogła wniknąć w głąb skóry bez przeszkód.

Zabiegiem jaki możemy sobie zafundować w domu jest także kąpiel parafinowa. Parafinę można kupić w każdej dobrze zaopatrzonej aptece lub przez internet. W celu jej rozpuszczenia należy ją umieścić w garnuszku z gotującą się wodą do momentu, aż stanie się już płynna, uważając, aby nie osiągnęła zbyt wysokiej temperatury i nas nie poparzyła! Przelewamy zawartość rondelka do miski i czekamy aż parafina zacznie nieco tężeć. Następnie zanurzamy w niej dłonie. Kiedy preparat na nich zastygnie, zakładamy specjalne rękawice trzymające ciepło lub rękawiczki foliowe, które następnie owijamy ręcznikiem. Po 15 minutach rękawiczki zdejmujemy i usuwamy warstwę parafiny.

Jakie są efekty takiego zabiegu? Przede wszystkim głęboko nawilżona i elastyczna skóra. Ponadto zabieg ten jest niezwykle prosty i możliwy do wykonania w domu. Oczywiście jeśli wolisz, jest także w ofercie większości salonów pielęgnacyjnych. Przeciwwskazaniami do jego stosowania są choroby skóry takie jak grzybica, egzema czy alergia na parafinę.

Autor: Katarzyna Sawczyk


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie