dawkowanie.pl

Strona główna 29 września 2023 , imieniny : Michała i Michaliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Zachowaj na dłużej sokoli wzrok

data dodania: 15.11.2011

Kolejny raz stoisz na przystanku i zastanawiasz się jaki jest numer nadjeżdżającego tramwaju? Patrzysz na slajdy wyświetlające się na ważnej konferencji biznesowej, a wszystkie literki zdają się stanowić jedną, zlaną całość? Przejrzyj w końcu na oczy i skorzystaj ze skutecznych porad, które pomogą Ci znacznie wyostrzyć pole widzenia.

sokoli wzrokPodstawowa zasada brzmi: dbaj o wzrok zawsze i wszędzie.

Staraj się nie przesilać oczu, a więc zrezygnuj z wielogodzinnego surfowania w necie, całogodzinnego ślęczenia nad notatkami czy też kolejnej zarwanej nocy.

Daj oczom w końcu odpocząć, a będziesz dłużej cieszył się z odczytywania choćby najmniejszych cyferek znajdujących się na rozkładzie jazdy- nawet, gdy nie będziesz znajdował się „nosem” w tabliczce.

Podstawowe zasady „oszczędzania wzroku” zdają się brzmieć banalnie, a jednak wielu z nas na co dzień nie stosuje się do tych prostych reguł, które znacznie poprawiają jakość widzenia.

O odpowiednią jakość widzenia zadbają przede wszystkim suplementy diety zawierające witaminę A czy beta- karoten.

O nasz wzrok najlepiej zadbają tabletki zawierające luteinę odpowiadającą za ostrość wzroku, jak również przeciwdziałające niektórym schorzeniom wzroku, np. krótkowzroczności, nadwzroczności, jaskrze, degradacji plamki żółtej oka, przemęczeniu oczu, kurzej ślepocie czy zapaleniu spojówek.

Na poprawę wzroku nie zaszkodzi również stosowanie specjalnej diety bogatej w: marchewkę, masło, pietruszkę, sałatę, szpinak.

Warto wspomóc wzrok poprzez okłady z naparu rumiankowego czy świetlika.

Jeśli sen z powiek spędzają Ci kolejne migoczące cyferki i literki, nad których Twój wzrok nie jest w stanie zapanować, to nieodzowny znak, aby w końcu wybrać się na co rusz odkładane badanie wzroku.

Należy skonsultować się z okulistą, który pomoże nam dobrać odpowiednie okulary czy sprawdzi czy oby nasze oczy nie są zmienione chorobowo.

Autor: Aleksandra Święcicka


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie