dawkowanie.pl

Strona główna 29 września 2023 , imieniny : Michała i Michaliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Wyzwól swoje gardło od bólu

data dodania: 19.10.2011

Uczucie kłucia w gardle, ból przy przełykaniu, czy pieczenie gardła - wystarczy tylko przetestować poniżej przedstawione sposoby, aby znacznie ograniczyć lub też całkowicie wyleczyć ból gardła.

ból gardła

Na początek warto spróbować starych, domowych sposobów odpowiedzialnych za uśmierzenie bólu gardła.

Oczywistością jest, że bez gorącej filiżanki herbaty ani rusz - zwłaszcza herbaty z czarnego bzu czy lipy.

Natomiast na wieczór definitywnie kubek gorącego mleka z miodem, który nie tylko złagodzi ból, ale także pomoże nam w problemach z bezsennością.

Do tego nieuniknione okaże się zjedzenie kilku ząbków czosnku, który wykazuję silne działanie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i odkażające nasze gardło.

Nie należy także zapominać o owocach - zwłaszcza cytrusach bogatych w witaminę C wspomagającą walkę naszego organizmu z chorobą.

Czasami jednak babcine sposoby mogą okazać się za słabe na wciąż narastający ból gardła. Wówczas niezwłocznie należy udać się do apteki, gdzie nabędziemy wiele leków bez recepty pomagających w zwalczaniu bólu gardła.

Na początek warto zaopatrzyć się w tabletki zawierające witaminę C i rutynę wspomagające wchłanianie witaminy C do organizmu.

Następnie, przydatne okażą się tabletki do ssania, których jest dziś bez liku i to niemalże w każdym smaku. To właśnie one odkażą nasze gardła, jednocześnie łagodząc przy tym ból.

Warto także popłukać gardło zwykłą wodą z solą lub sodą oczyszczoną, naparem z szałwii, która łagodzi zapalenie gardła czy też naparem z rumianku wykazującym silne działanie przeciwzapalne.

Niestety, gdy i te sposoby nie odnoszą upragnionego skutku, a do bólu gardła dołączają kolejne niepokojące objawy jak gorączka czy trudności w oddychaniu, należy niezwłocznie zasięgnąć porady lekarskiej.

 Autor: Aleksandra Święcicka


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie