dawkowanie.pl

Strona główna 29 września 2023 , imieniny : Michała i Michaliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Wygraj walkę z cellulitem Cz.II

data dodania: 07.03.2012

Ograniczenie widoczności skórki pomarańczowej jest procesem trudnym, nie jest jednak nieosiągalne. Stosując się systematycznie do poniższych zaleceń masz szansę pożegnać się raz na zawsze z grudkowatym wrogiem.

walka z cellulitemRuch

W walce z cellulitem niezmiernie ważna jest aktywność fizyczna, powoduje bowiem nie tylko szybsze spalanie kalorii i tkanki tłuszczowej, ale również wzmaga przepływ limfy i usprawnia krążenie krwi w tkance tłuszczowej. Likwiduje to obrzęki oraz przyspiesza usuwanie zmagazynowanych, szkodliwych produktów przemiany materii. Najskuteczniejszymi ćwiczeniami, sprzyjającymi redukcji cellulitu są: pływanie, jazda na rowerze, jazda konna oraz codzienny, przynajmniej godzinny szybki spacer.

Masaż 

Regularne masaże ciała wzmagają usuwanie toksyn z tkanki tłuszczowej, dlatego jak najczęściej masuj się szorstką gąbką bądź specjalnymi przyrządami przeznaczonymi do tego celu. Masaż wykonuj okrężnymi ruchami w kierunku od dolnych do górnych partii ciała, przez co najmniej 30 minut dziennie. Bardzo popularne i skuteczne są obecnie masaże w podciśnieniu, które zasysając tkankę tłuszczową rozbijają grudki tłuszczu oraz usprawniają krążenie krwi i ujędrniają skórę. Tego typu zabiegi wykonuj za pomocą tzw. bańki chińskiej przez 15 minut co drugi dzień. Pamiętaj, że masaż w podciśnieniu może powodować niewielkie uszkodzenia ciała, takie jak sińce i zaczerwienienia. 

Pomoc kosmetyczna

Wspomagającą metodą jest systematyczne stosowanie kosmetyków ujędrniających i antycellulitowych. Specjalistyczne preparaty wcieraj w dotknięte cellulitem partie ciała, co najmniej raz dziennie. Substancje aktywne nawilżają skórę oraz wnikają w głębsze jej warstwy, gdzie nasilają mikrokrążenie i spalanie tkanki tłuszczowej. Możesz również skorzystać ze skutecznych, specjalistycznych zabiegów w salonach kosmetycznych, takich jak drenaż limfatyczny, terapia ultradźwiękami i krioterapia. Niestety, są one dosyć kosztowne.

Pozostałe wskazówki

Unikaj gorących kąpieli, zamiennie stosując naprzemienne zimne i ciepłe natryski. Ponadto zrezygnuj z solarium i nadmiernego opalania się na słońcu, gdyż postępowanie takie naraża skórę na uszkodzenia przez promieniowanie UV, co prowadzi między innymi do utraty elastyczności i przedwczesnego starzenia się skóry. Nie noś zbyt obcisłych ubrań oraz butów na obcasie, ponieważ niekorzystnie wpływają na stan naszej skóry.

 

*BMI - ang. wskaźnik masy ciała, w skrócie BMI; inaczej wskaźnik Queteleta II) – współczynnik powstały przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.

 

Autor: Aleksandra Rak


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie