Ruch
W walce z cellulitem niezmiernie ważna jest aktywność fizyczna, powoduje bowiem nie tylko szybsze spalanie kalorii i tkanki tłuszczowej, ale również wzmaga przepływ limfy i usprawnia krążenie krwi w tkance tłuszczowej. Likwiduje to obrzęki oraz przyspiesza usuwanie zmagazynowanych, szkodliwych produktów przemiany materii. Najskuteczniejszymi ćwiczeniami, sprzyjającymi redukcji cellulitu są: pływanie, jazda na rowerze, jazda konna oraz codzienny, przynajmniej godzinny szybki spacer.
Masaż
Regularne masaże ciała wzmagają usuwanie toksyn z tkanki tłuszczowej, dlatego jak najczęściej masuj się szorstką gąbką bądź specjalnymi przyrządami przeznaczonymi do tego celu. Masaż wykonuj okrężnymi ruchami w kierunku od dolnych do górnych partii ciała, przez co najmniej 30 minut dziennie. Bardzo popularne i skuteczne są obecnie masaże w podciśnieniu, które zasysając tkankę tłuszczową rozbijają grudki tłuszczu oraz usprawniają krążenie krwi i ujędrniają skórę. Tego typu zabiegi wykonuj za pomocą tzw. bańki chińskiej przez 15 minut co drugi dzień. Pamiętaj, że masaż w podciśnieniu może powodować niewielkie uszkodzenia ciała, takie jak sińce i zaczerwienienia.
Pomoc kosmetyczna
Wspomagającą metodą jest systematyczne stosowanie kosmetyków ujędrniających i antycellulitowych. Specjalistyczne preparaty wcieraj w dotknięte cellulitem partie ciała, co najmniej raz dziennie. Substancje aktywne nawilżają skórę oraz wnikają w głębsze jej warstwy, gdzie nasilają mikrokrążenie i spalanie tkanki tłuszczowej. Możesz również skorzystać ze skutecznych, specjalistycznych zabiegów w salonach kosmetycznych, takich jak drenaż limfatyczny, terapia ultradźwiękami i krioterapia. Niestety, są one dosyć kosztowne.
Pozostałe wskazówki
Unikaj gorących kąpieli, zamiennie stosując naprzemienne zimne i ciepłe natryski. Ponadto zrezygnuj z solarium i nadmiernego opalania się na słońcu, gdyż postępowanie takie naraża skórę na uszkodzenia przez promieniowanie UV, co prowadzi między innymi do utraty elastyczności i przedwczesnego starzenia się skóry. Nie noś zbyt obcisłych ubrań oraz butów na obcasie, ponieważ niekorzystnie wpływają na stan naszej skóry.
*BMI - ang. wskaźnik masy ciała, w skrócie BMI; inaczej wskaźnik Queteleta II) – współczynnik powstały przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach.
Autor: Aleksandra Rak
Brak opinii
Dodaj komentarzAby dodać komentarz zaloguj się lub Załóz konto