dawkowanie.pl

Strona główna 29 września 2023 , imieniny : Michała i Michaliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Dział Wydarzenia

Wydarzenia


Artykuły w dziale Wydarzenia

Zumba jest bardzo innowacyjnym systemem fitness, który poprzez świetną zabawę kształtuje naszą sylwetkę, pomaga dbać o kondycję, a przede wszystkim napawa nas optymizmem i wprawia w świetne samopoczucie, które zostaje na długo po treningach.

czytaj dalej »

Samolot, pociąg a może biwak na świeżym powietrzu? W żadnym miejscu nie można zapomnieć o higienie i bezpieczeństwie. W długiej podróży, w niedogodnych warunkach utrzymanie higieny może być utrudnione. Na każdym kroku czekają na nas chorobotwórcze drobnoustroje, które mogą zepsuć nam wakacje. Co...

czytaj dalej »

Na początku września w nowy etap życia wkroczą tysiące pierwszoklasistów. Rozpoczęcie edukacji zawsze było trudnym momentem dla dziecka, a stało się jeszcze trudniejsze z racji obniżenia wieku szkolnego. Dziecku, które po raz pierwszy przekracza progi szkoły, potrzebne jest silne wsparcie rodziców.

czytaj dalej »

Na początku należy wyjaśnić, czym jest żywność modyfikowana genetycznie. Otóż jest to żywność, której materiał genetyczny został zmieniony w sposób sztuczny w laboratorium. Przykładowo, do kombinacji genów kukurydzy wprowadza się gen bakterii, odpowiedzialny za produkowanie przez nią pestycydu....

czytaj dalej »

W świątecznym czasie zmuszeni jesteśmy zrezygnować z uczęszczania na siłownię czy basen. Nie oznacza to jednak, że mamy siedzieć w domu i się objadać! Skorzystajmy z tego, że cała rodzina jest razem i aktywnie spędzajmy wspólne chwile.

czytaj dalej »

Koty, podobnie jak psy, mogą być nazywane najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Dotrzymują nam towarzystwa, w trudnych chwilach koją nasze nerwy swoją obecnością i niewinnym wzrokiem. To jednak nie jedyne zalety ich posiadania. Przedstawiamy całą listę:

czytaj dalej »

Coś cię boli? Źle się czujesz? A może potrzebujesz porady z zakresu dietetyki? Chciałbyś się dowiedzieć co robić, jednak na samą myśl o odległych terminach i niekończących się kolejkach w gabinetach państwowych wszystkiego ci się odechciewa? Nie stać cię jednak na kosztowne wizyty w gabinetach...

czytaj dalej »

Lista leków refundowanych modyfikowana jest regularnie co dwa miesiące. Pacjenci zawsze muszą liczyć się z ewentualną zmianą ceny stosowanych przez nich środków farmaceutycznych

czytaj dalej »

Od Nowego Roku apteki zmagają się z nowym prawem farmaceutycznym, którego meritum sprowadza się do całkowitego zakazu reklamowania się aptek. Każda apteka, która nie dostosuje się do nowego prawa, dostanie karę grzywny sięgającą nawet do 50 000 złotych!

czytaj dalej »

Dopiero co życzyliśmy sobie „ ZDROWIA, szczęścia…” w Nowym Roku, a już te życzenia - zwłaszcza dotyczące zdrowia nabierają w ostatnich dniach szczególnego znaczenia.

czytaj dalej »

Lekarze sprzeciwiają się nowelizacji ustawy refundacyjnej, która nakłada na nich nowe obowiązki. Protest potrwa do 13 stycznia, kiedy to rozpoczną się prace nad zmianą kontrowersyjnych przepisów.

czytaj dalej »

Z Wielkanocą jajka kojarzą się każdemu z nas. Wiedza na ich temat nie powinna się ograniczać jedynie do techniki malowania pisanek. Jajka bowiem, stanowią doskonałe źródło cennych składników odżywczych i są produktem wykorzystywanym w przygotowywaniu wielu potraw w kuchni polskiej.

czytaj dalej »

W poprzednich artykułach wiele razy wspominaliśmy o diecie Dukana. To dieta odchudzająca, polegająca na znacznym zwiększeniu podaży białka w diecie kosztem tłuszczu i węglowodanów. Wyjaśnialiśmy dlaczego mimo swojej skuteczności, dieta ta nie jest dietą zdrową.

czytaj dalej »

Gdy upały dają nam się we znaki, myślenie o przygotowywaniu posiłków i jedzeniu jest ostatnią rzeczą na jaką mamy ochotę. Jednak żeby się orzeźwić i ochłodzić, wcale nie trzeba przygotowywać skomplikowanych dań. Postawmy na prostotę!

czytaj dalej »

Szczepionkami nazywamy preparaty, zawierające w swoim składzie antygeny, zmuszające nasz organizm do produkcji przeciwciał przeciw patogenom. W ten sposób, kiedy napotkamy na swojej drodze dany czynnik chorobotwórczy, nasz organizm będzie wiedział jak się bronić.

czytaj dalej »

Wiosna to optymalna pora roku, by wreszcie wziąć się za siebie. Jeżeli męczy Cię już brak ruchu spowodowany pracą, studiami bądź obowiązkami domowymi, spróbuj to zmienić właśnie teraz i zacznij uprawiać sport!

czytaj dalej »

Zima nie była w tym roku wyjątkowo ciężka, ale i tak dla wielu z nas oznaczała słodkie lenistwo przy suto zastawionym stole. Czas obudzić się z zimowego snu i uczynić to w sposób energiczny: zacząć uprawiać sport!

czytaj dalej »

Po długiej i wyczerpującej zimie czujemy się przemęczeni i rozleniwieni. Nasz układ odpornościowy narażony jest na szkodliwe działanie wirusów i szybko łapiemy infekcje. Czas zadbać o siebie i przygotować organizm na wiosnę! Mamy kilka sposobów, żeby cieszyć się dobrą formą i tryskać humorem o...

czytaj dalej »

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Tradycyjnie spędzamy je w domu, w rodzinnym gronie przy suto zastawionym stole. Na nic zda się przypominanie, by zachować umiar w jedzeniu. Niestety objadanie się w okresie świąt jest wpisane w polską tradycję. Dowiedz się, jak uniknąć...

czytaj dalej »

Z przeprowadzonych badań i sondaży jasno wynika, że oczekiwania pacjentów w stosunku do farmaceutów na przełomie ostatnich lat uległy zmianie. Rola farmaceuty polega już nie tylko na realizacji recepty i wydaniu odpowiedniego leku, ale także na poinformowaniu pacjenta o wszelkich skutkach...

czytaj dalej »

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie