dawkowanie.pl

Strona główna 29 września 2023 , imieniny : Michała i Michaliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Wszystko na temat peelingu – złuszczanie naskórka

data dodania: 30.10.2013

Peelingiem nazywamy zabieg, polegający na złuszczaniu martwego naskórka. Stosujemy je aby poprawić kondycję skóry w schorzeniach takich jak trądzik, łojotok, przebarwienia czy zaburzenia rogowacenia.

Wszystko na temat peelingu – złuszczanie naskórkaPeeling możemy zrobić zarówno w domu jak i w gabinecie kosmetycznym. Preparaty profesjonalne charakteryzują się większym stężeniem substancji czynnych i w związku z tym muszą być wykonane przez wykwalifikowanych specjalistów.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów peelingów:

  • Peeling mechaniczny – polega na mechanicznym ścieraniu naskórka z zastosowaniem ziarnistych preparatów.
  • Peeling chemiczny – polega na nałożeniu na skórę substancji chemicznych o odpowiednim stężeniu. Zazwyczaj stosuje się kwasy np. kwas migdałowy, kwas mlekowy czy kwas glikolowy.
  • Peeling enzymatyczny – polega na zastosowaniu enzymów złuszczających pozyskanych z roślin. Polecany dla skóry suchej i wrażliwej, ponieważ w przeciwieństwie do peelingu mechanicznego nie powoduje podrażnień.

Jeżeli nie lubisz używać chemicznych kosmetyków, mieszaninę peelingującą możesz wykonać sama w domu. Połowę szklanki cukru zmieszaj z około 1/3 szklanki oliwki dla dzieci lub oleju (polecamy olej z pestek winogron). Innym sposobem na domową eksfoliację jest tak zwany peeling kawowy. Jeżeli zostało ci trochę fusów z kawy, zmieszaj je z olejem. Zamiast fusów można użyć także zmielonych ziaren kawy.

Zabieg złuszczania wykonuj 1-2 razy w tygodniu. Poprawi on wygląd skóry oraz umożliwi balsamom i kremom głębsze wnikanie wewnątrz skóry.

 

Autor: mgr Katarzyna Sawczyk


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie