dawkowanie.pl

Strona główna 29 września 2023 , imieniny : Michała i Michaliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Walka z wirusem opryszczki narządów płciowych

data dodania: 15.11.2011

Niestety, walka z wirusem Herpes Simplex Virus typu 2 czyli wirusem opryszczki narządów płciowych jest dosyć uciążliwa, zwłaszcza dla osób uważających dzień bez seksu za dzień stracony. Co zatem zrobić, aby jak najszybciej powrócić do formy? Sposobów jest wiele.

opryszczka narzadów plciowych

Przede wszystkim należy niezwłocznie udać się na wizytę lekarską, gdyż nie leczona opryszczka narządów płciowych jest bardzo groźna - zwłaszcza dla kobiet w ciąży, gdyż może spowodować poważne zagrożenie dla płodu.

Ponadto nie leczona opryszczka może spowodować groźne powikłania dla naszego organizmu, jak chociażby zapalenie opon mózgowo- rdzeniowych.

Standardowym lekiem w przypadku opryszczki narządów płciowych jest stosowanie leków przeciwwirusowych oraz maści o właściwościach odkażających oraz wysuszających zawierających substancję czynną: acyklowir lub pencyklowir.

Ponadto, zaleca się uzupełnienie codziennej diety w preparaty witaminowe z grupy B.

Podstawową zasadą, gdy cierpimy na opryszczkę narządów płciowych jest unikanie stosunków seksualnych, gdyż wirus opryszczki stosunkowo łatwo przenosi się na drugą osobę poprzez kontakt seksualny.

W razie wystąpienia opryszczki narządów płciowych, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Autor: Aleksandra Święcicka


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie