dawkowanie.pl

Strona główna 26 maja 2024 , imieniny : Filipa i Pauliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Walka z rozstępami

data dodania: 06.07.2012

Jeśli problem rozstępów jest także Twoim problemem i chcesz z nim walczyć, zacznij natychmiast. Leczenie istniejących rozstępów to trudne zadanie. Nie ma sensu czekać na samoistny zanik rozstępów, gdyż on nie nastąpi. Nie poddawaj się - istnieją domowe sposoby na prowadzenie walki z rozstępami.

rozstępyWalka z rozstępami jest trudna i czasochłonna. Skuteczność kuracji antyrozstępowej zależy nie tylko od zastosowanych środków, ale także od rodzaju rozstępów i systematyczności w ich zwalczaniu. Niestety, nie wszystkie rozstępy można całkowicie zlikwidować. Jeżeli twoje rozstępy dopiero się pojawiły i są czerwone - można je jeszcze usunąć!  Warto zatem odpowiednio wcześnie reagować na tego typu zmiany i korzystać z prostej, domowej metody leczenia rozstępów.  

W walce z nowymi rozstępami świetnie sprawdza się olej rzepakowy oraz oliwa z oliwek. Systematycznie wcierane w zmianę powodują szybszą regenerację skóry i uelastyczniają ją. Bardzo dobre rezultaty przynosi również stosowanie  olejku z masłem shea - zawiera on substancje, które są w stanie likwidować rozstępy. Masło shea należy rozrobić z olejkiem z jojoby, można do tego dodać także kilka kropli olejków eterycznych i wcierać we fragmenty skóry objętej rozstępami.

Możesz także spróbować zrobić samodzielnie balsam z olejem rzepakowym. Najlepszy do tego będzie olej z pierwszego tłoczenia lub też tłoczony na zimno. Należy zmieszać go z olejem winogronowym, łyżeczką miodu pszczelego, kilkoma kroplami olejku mandarynkowego i 15 g masła kakaowego. Balsam ten będzie idealny podczas kąpieli.

Drugim bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na skuteczność kuracji antyrozstępowej jest systematyczność stosowania wybranych środków. Im szybciej zaczniesz działać i im regularniej będziesz stosować specyfiki przeciw rozstępom, tym lepszy efekt uzyskasz, a nieestetyczne zmiany znikną z twojej skóry.

 

Autor: mgr farm. Aleksandra Rak

 

 


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie