dawkowanie.pl

Strona główna 26 maja 2024 , imieniny : Filipa i Pauliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

W Święta nie siedź w domu!

data dodania: 19.12.2012

W świątecznym czasie zmuszeni jesteśmy zrezygnować z uczęszczania na siłownię czy basen. Nie oznacza to jednak, że mamy siedzieć w domu i się objadać! Skorzystajmy z tego, że cała rodzina jest razem i aktywnie spędzajmy wspólne chwile.

W Święta nie siedź w domu!Często na okres Świąt Bożego Narodzenia planujemy rodzinny wyjazd na narty. Czy wiesz, że jeżdżąc na nartach przez godzinę możesz spalić nawet 511 kcal? To bardzo dużo. Ponadto jazda na nartach poprawia działanie układ krwionośnego, wzmacnia mięśnie i wpływa na poprawę naszej wydolności. Sprawia także, że czujemy się zrelaksowani i zapominamy o trudach dnia codziennego.

Jeżeli jednak nie jesteś fanem narciarskiego szaleństwa, doskonałą formą aktywności fizycznej będzie dla ciebie zwykły spacer. Spacerując przez godzinę w umiarkowanym tempie można spalić nawet 120 kcal. To dobre rozwiązanie bezpośrednio po posiłku, kiedy nasza aktywność powinna być nieco mniej intensywna.

Bardzo dobrą formą aktywności fizycznej, nie tylko dla najmłodszych, będzie również wyprawa na sanki. Ruch na świeżym powietrzu dobrze zrobi zarówno tobie jak i twoim dzieciom. Przy okazji duża dawka śmiechu i zabawy gwarantowana.

Jak widać, Święta nie muszą wiązać się jedynie z pochłanianiem ogromnej ilości jedzenia. Ruch również może stać się ich ważną częścią. Wszystko jednak zależy od ciebie i od twoich chęci. To ty decydujesz o tym ile zjesz i co będziesz robił.

Autor: Katarzyna Sawczyk


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie