dawkowanie.pl

Strona główna 26 maja 2024 , imieniny : Filipa i Pauliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

W krainie zapachów

data dodania: 07.11.2011

Medycyna naturalna może okazać się przyjemniejszą alternatywą od tradycyjnej medycyny. Aromaterapia, czyli leczenie za pomocą aromatycznych i przyjemnie pachnących olejków, wykazuje wiele właściwości zdrowotnych.

aromaterapia

Decydując się na aromaterapię, musimy najpierw zadecydować: czy wolimy wdychać czy wchłaniać olejki eteryczne, następnie: jakie właściwości lecznicze powinien posiadać olejek zapachowy, a dopiero na samym końcu możemy zadecydować, który z zapachów najbardziej naszemu nosowi odpowiada.

Nie ma bowiem nic gorszego w terapii zapachem niż dobranie olejku leczniczego bez uwzględnienia preferencji zapachowych potencjalnego klienta.

Jednym z ulubionych olejków eterycznych jest olejek migdałowy- chociażby ze względu na atrakcyjne właściwości zdrowotne.

Wybierają go najczęściej osoby borykające się z problemami skóry, a także osoby starsze, które pragnąć cofnąć oznaki nieubłaganie mijających lat.

Dodatkowo jest on polecany dla kobiet w ciąży, gdyż świetnie przeciwdziała rozstępom, jak również jest nieodzownym elementem w pielęgnacji wyjątkowo wrażliwej skóry niemowlęcej. 

Kobietom z pewnością posłuży olejek kokosowy.

Zalecany jest on zwłaszcza, gdy cierpimy na bolesne lub nieregularne miesiączki, czy też trądzik- a to dopiero początek możliwości tego olejku...

Wprawdzie nie sposób jest tutaj wymienić wszystkie olejki eteryczne, ale pamiętajmy, że w tej medycynie to nos odgrywa kluczową rolę.

 Autor: Aleksandra Święcicka


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie