dawkowanie.pl

Strona główna 29 września 2023 , imieniny : Michała i Michaliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Ujarzmij ból

data dodania: 19.10.2011

Pamiętaj życie nie musi boleć i nie ma sensu się męczyć - zwłaszcza, że na polskim rynku medycznym środków przeciwbólowych w przystępnej dla każdego cenie nie brakuje.

bóle

Wystarczy czasem zażycie już tylko jednej tabletki, żeby raz na zawsze skutecznie uśmierzyć ból.

Co szkodzi więc spróbować, gdy w grę wchodzi nie tylko nasz ból fizyczny, ale przede wszystkim złe samopoczucie i ciągle nawracające nas myśli: Jak ja zdążę z pracą na czas, skoro z bólu nie mam siły nawet wstać z łóżka?

Jeżeli ból nie daje nam spokoju, należy zażyć jeden z środków przeciwbólowych, którego substancją czynną jest najczęściej: kwas acetylosalicylowy, paracetamol, kofeina, kodeina, czy ibuprofen.

Są to środki o silnym działaniu przeciwbólowym, których jednak nie należy stosować zbyt często i tylko w razie naprawdę ostrego bólu, z którym nie możemy poradzić sobie za pomocą naturalnych środków, jak przykładowo herbat ziołowych.

Na ból brzucha zaleca się napar rumiankowy lub miętowy.

Jeżeli ból głowy nie daję nam spokoju, warto otoczyć się zapachem jednego z podanych olejków: lawendowego, eukaliptusowego, miętowego, rozmarynowego, jaśminowego, goździkowego, różanego, melisy, rumiankowego, sandałowego, czy z kwiatów pomarańczy.

Złotym środkiem na ból zęba jest kropla olejku goździkowego, płukanie ust naparem z szałwii lub wywarem z jeżyn.

Gdy ból jednak nie przechodzi po zażyciu kolejnej tabletki lub zaczyna pojawiać się coraz częściej, warto wybrać się do lekarza, który zleci konkretne badania, które pomogą wykryć przyczynę nawracających bólów.

Autor: Aleksandra Święcicka


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie