dawkowanie.pl

Strona główna 29 września 2023 , imieniny : Michała i Michaliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Trądzik to dla mnie pryszcz

data dodania: 24.10.2011

Któż z nas nie zmagał się czy też nie zmaga się ze szpecącymi problemami skórnymi? Na szczęście, istnieje wiele sprawdzonych metod, dzięki którym znów spokojnie będziemy mogli spojrzeć w lustro i uśmiechnąć się do siebie.

trądzikPodstawowym sposobem na trądzik jest oczywiście częste mycie twarzy.

Niestety wiele mydeł może nasilić „atak” trądziku, czy też zbytnio podrażnić skórę.

Warto zaopatrzyć się w specjalne preparaty do mycia cery trądzikowej, mydła o neutralnym pH, czy też mydło glicerynowe z zielonej glinki.

Od niedawna rosnącą popularnością cieszą się również płyny miceralne, które nie tylko usuwają zanieczyszczenia skóry, ale również dostarczają skórze potrzebnych składników, a co najważniejsze są polecane dla skóry wrażliwej i skłonnej do alergii.

Ponadto warto wspomnieć, że płyn miceralny stosowany jest jako „mycie bez użycia wody”, a więc świetnie nadaje się w czasie podróży, czy do „odświeżenia” twarzy podczas całodziennej gonitwy z czasem. Dzięki temu, skóra może spokojnie oddychać i pozostać odporna na zanieczyszczenia.

Następnym krokiem w walce z trądzikiem jest „leczenie od środka”.

Tutaj złotym środkiem okazać się mogą preparaty witaminowo- ziołowe, które w składzie najczęściej zawierają: kompleks witamin B, cynk, witaminę PP zwaną też niacyną, a także wyciągi z: fiołka trójbarwnego, zielonej herbaty, czy korzenia mniszka lekarskiego.

W leczeniu trądziku bardzo dobry efekt daje zażywanie tabletek drożdżowych, które gwarantują poprawę stanu skóry.

Jeżeli nadal nie odczuwamy zbytniej poprawy, warto zaopatrzyć się w jeden z wielu kremów czy też żeli na trądzik. Substancją czynną może być tu przykładowo: nadtlenek benzoilu, kwas azelainowy.

Na sam koniec, polecam maseczkę na trądzik z drożdży czy z zielonej glinki.

Niestety, trądzik mimo leczenia często nawraca, stąd istotne jest ciągłe przestrzeganie podstawowych zasad higieny, unikanie stresu, jak również właściwe odżywianie się.

 Autor: Aleksandra Święcicka


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie