dawkowanie.pl

Strona główna 29 września 2023 , imieniny : Michała i Michaliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Sztuka motywacji

data dodania: 14.05.2012

Próbujesz rzucić palenie kolejny raz? Starasz się dotrzymać terminów? A może chcesz schudnąć? By zrealizować wszystkie swoje postanowienia, wystarczy trzymać się prostej zasady - powtórz coś siedem razy z rzędu, a stanie się to nawykiem!

sztuka motywacjiPsychologowie badając ludzką psychikę spostrzegli, że jeżeli człowiek wykona jakąś nową czynność siedem razy, to wchodzi ona w krew i staje się nowym nawykiem. By zrealizować nowe postanowienia musisz sprawić, by złe nawyki odeszły w niepamięć. Będziesz zaskoczona, gdy zauważysz pierwsze efekty „zasady siedem razy”, które jednocześnie zmotywują Cię do dalszego działania.

Chcesz być punktualna i dotrzymywać umówionych terminów? Codziennie wieczorem przez siedem dni tygodnia, napisz na kartce listę spraw do załatwienia następnego dnia. Przez tydzień notuj i sprawdzaj swoją skuteczność w działaniu. To pomoże Ci przestać odkładać na później, będziesz lepiej zorganizowana i łatwiej znajdziesz czas na nowe zajęcia. Większość z nas uzupełnia swój deficyt czasu, skracając sen, wypoczynek lub rezygnując z własnych potrzeb. Może to wcale nie jest konieczne? Dobrze zorganizowany czas przewiduje bowiem nie tylko obowiązki, ale także przyjemności.

Zamiast ciągłego narzekania, że ważysz za dużo i że musisz schudnąć, obiecaj sobie, że codziennie przez tydzień będziesz ćwiczyć chociażby przez 5 minut, a potem ewentualnie przerwiesz. Najlepiej połącz ćwiczenia z oglądaniem ulubionego programu w telewizji. Wyrobisz w sobie nawyk krótkotrwałego treningu, który z czasem i z twoją dobrą wolą się wydłuży i pomoże ci schudnąć.  Zapisując się do klubu fitness, wykup od razu karnet na minimum siedem wejść i obiecaj sobie, że ani razu nie odpuścisz. Gwarantujemy, że po zużyciu karnetu sięgniesz po następny.

Chcesz rzucić palenie? Pamiętaj, że największy głód nikotynowy jest zaraz po przebudzeniu, dlatego siedem razy z rzędu rozpocznij dzień od prysznica, zamiast najpierw chwytać za papierosa. Czasem jedynym motorem do działania jest chęć pokazania innym, że potrafię zrobić to, co zapowiedziałam. Powiedz swoim znajomym, ze przez najbliższy tydzień nie będziesz wychodzić na papierosa. Możesz być pewna, że będą niezmiernie zaskoczeni twoją wytrzymałością i sami zaczną cię naśladować.

Autor: mgr farm. Aleksandra Rak


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie