dawkowanie.pl

Strona główna 16 czerwca 2024 , imieniny : Aliny i Justyny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Sposób na bielsze zęby

data dodania: 24.02.2012

Biały uśmiech to marzenie każdego z nas. Rząd białych zębów dodaje pewności siebie, przez co niewątpliwie pomaga w kontaktach towarzyskich. Co zrobić, by nasze zęby stały się śnieżnobiałe?

śnieżnobiały uśmeich„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda…” to słowa popularnej piosenki dla dzieci. Jak się okazuje jest to jednak za mało dla pełnej higieny zębów i zdrowego, śnieżnobiałego uśmiechu.

Plan codziennej higieny jamy ustnej powinniśmy skonsultować ze stomatologiem, który dobierze dla nas odpowiednią szczoteczkę, pastę oraz inne dodatkowe akcesoria, takie jak szczoteczkę międzyzębową czy nić dentystyczną. Lekarz stomatolog w pierwszej kolejności usunie kamień nazębny, wprowadzi odpowiednie leczenie ubytków, a także - w zależności od stanu naszego uzębienia, dziąseł i obecnych plomb, dobierze odpowiednią metodę szczotkowania, pastę i płyn do płukania jamy ustnej.

Właściwe, codzienne szczotkowanie musi trwać co najmniej pięć minut i powinno odbywać się po każdym posiłku. Niestety, nawet bardzo skrupulatne mycie usuwa tylko powierzchowną płytkę nazębną, natomiast trudno dostępne międzyzębowe  przestrzenie nie są wystarczająco oczyszczone. Musimy dodatkowo zastosować odpowiednią nić dentystyczną oraz  płyn do płukania jamy ustnej. Nie zapominajmy o czyszczeniu powierzchni języka i policzków. W przypadku szerokich odstępów między zębami sięgnijmy po specjalną szczotkę międzyzębową. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie zastosować się do wszystkich powyższych zasad, dlatego po posiłku warto przez kilka minut żuć bezcukrową gumę do żucia, która pomoże zachować świeżość jamy ustnej.

Prawidłowa higiena niejednokrotnie wystarczy do osiągnięcia upragnionego efektu. Jeżeli jednak marzy nam się śnieżna biel, powinniśmy wybrać się na odpowiedni zabieg wybielający do stomatologa. Przeanalizuje on stan naszego uzębienia, wskaże najlepszą metodę wybielania, a także zleci odpowiednią terapię remineralizującą, która wzmocni szkliwo po zabiegu. 

Można też użyć popularnej pasty,  pasków lub preparatów wybielających do samodzielnego stosowania. Zawierają one w swoim składzie substancje ścierne i odbarwiające, które z lepszym lub gorszym skutkiem usuwają osady i złogi z zewnętrznych powierzchni szkliwa, przez co nadają efekt rozświetlający i wybielający. Uzyskany efekt zależy od czasu kuracji a także od indywidualnych predyspozycji uzębienia.

 

Autor: Aleksandra Rak

 

 

 

 

 


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie