dawkowanie.pl

Strona główna 29 września 2023 , imieniny : Michała i Michaliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Spacery z psem – przyjemny sposób na życie w zdrowiu i szczupłą sylwetkę

data dodania: 28.11.2012

Niekiedy zdarza się, że posiadacze psów wyprowadzanie ich na spacer postrzegają jako przykry obowiązek. Nic bardziej mylnego! Regularne spacery z czworonogiem mogą przyczynić się do znacznej poprawy naszego stanu zdrowia i samopoczucia. Zbawiennie wpłynąć mogą także na sylwetkę.

Spacery z psem – przyjemny sposób na życie w zdrowiu i szczupłą sylwetkęPrzeprowadzone w Stanach Zjednoczonych badania wykazały, iż osoby spacerujące ze swoimi psami są zdrowsze. Mają niższy poziom złego cholesterolu LDL oraz tkanki tłuszczowej. Co za tym idzie, są mniej narażone na schorzenia układu krążenia, takie jak nadciśnienie czy udar oraz mają niższe wskaźniki masy ciała BMI.

Jeśli odbędziemy dwudziestominutowy spacer trzy razy dziennie, daje nam to godzinę. Siedem razy w tygodniu to już siedem godzin. Siedem godzin czystej, umiarkowanej aktywności fizycznej. Spacerując powoli przez godzinę można spalić nawet 100 kcal. Tygodniowo daje nam to 700 kcal. Należy dodać, iż niekoniecznie musimy iść powoli. Bieganie też jest jak najbardziej wskazane. My spalimy trochę nadprogramowych kalorii a i nasz pupil będzie zachwycony. Ponadto spacer z psem pomaga nam się zrelaksować i oderwać od trudów dnia codziennego.

Ruch bywa bardzo często „lekarstwem” na wiele dolegliwości. Przede wszystkim powinny go zażywać osoby zmagające się z nadwagą, której powikłaniami są na przykład cukrzyca, nadciśnienie czy choroby stawów. Nie trzeba jednak mieć problemów ze zdrowiem, aby aktywnie spędzać czas. Dlatego nie szukaj kolejnych wymówek i zafunduj swojemu zwierzakowi porządny spacer. Opłaci się to zarówno tobie jak i jemu.

Podsumowując, przedstawimy korzyści płynące ze spacerów z psem:

  • obniżenie poziomu złego cholesterolu LDL
  • zmniejszenie ryzyka nadciśnienia krwi
  • niższa waga
  • szczupła sylwetka
  • lepsze samopoczucie.

Autor: Katarzyna Sawczyk


Wasze komentarze (1)
Dodaj komentarz

~ marko_s - 10 lat 10 miesięcy temu.

tylko, ze jak ma sie buldoga francuskiego to sie chodzi i chodzi i on sie slini potem jego pan tez i dalej sie chodzi :)

Zgłoś do usunięcia

Ciekawe ? 0 Tak Nie 0

Dodaj komentarz dla artykułu

Dodaj komentarz
Wyników: 1
1
1

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie