dawkowanie.pl

Strona główna 26 maja 2024 , imieniny : Filipa i Pauliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Rzucenie palenia nie szkodzi

data dodania: 30.12.2011

Nie raz, nie dwa obiecywałeś sobie, że raz na zawsze skończysz z nałogiem, a mimo to wciąż priorytetowym postanowieniem noworocznym jest rzucenie palenia? Czas raz na zawsze wypowiedzieć wojnę szkodliwemu dymowi tytoniowemu i uczynić przestrzeń wokół Ciebie przyjemnie pachnącą! Zatem do dzieła!

rzuacamy palenieMyślisz sobie: Dlaczego mam nie palić? Jakie korzyści mi z tego przyjdą?

Pomyśl o większej ilości pieniędzy i o tym, co będziesz mógł kupić sobie zamiast paczki papierosów, które wypalasz dzień w dzień.

Czyż nie jest to przyjemne uczucie- raz na zawsze skończyć z „puszczaniem pieniędzy z dymem” i zatruwaniem czyjegoś czystego powietrza?

Do tego, odpada ukradkowe palenie w różnych, dziwnych miejscach i tłumaczenie się, że nie wiedziałeś o zakazie palenia w miejscach publicznych. Czyż życie bez uzależnienia od dymku nie jest łatwiejsze i przyjemniejsze?

Dostatecznie zmotywowany? Czas działać!

W aptekach dostaniemy masę specyfików, które pomogą nam stopniowo zmniejszyć głód nikotynowy.

Warto zacząć od tzw. „nikotynowej terapii zastępczej”, która dostępna jest pod wieloma postaciami. Wybierać możemy z : gum, plastrów, inhalatorów, tabletek podjęzykowych czy też pastylek do ssania zawierających stopniowo uwalnianą nikotynę w czystej postaci, która jest znacznie mniej szkodliwa dla zdrowia niż ta zawarta w papierosach.

Kolejnym rozwiązaniem jest zażywanie ziołowych tabletek, które pomogą nam spokojniej przeżyć głód nikotynowy, czy też zniechęcą do sięgnięcia po kolejnego papierosa.

Dobrym rozwiązaniem jest także udział w terapii zwalczającej nikotynizm, ponieważ rzucanie nałogu w grupach wsparcia jest łatwiejsze i szybsze.

Jeśli zamierzasz rzucić palenie, skonsultuj się z lekarzem, farmaceutą lub psychologiem.

Autor: Aleksandra Święcicka


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie