dawkowanie.pl

Strona główna 29 września 2023 , imieniny : Michała i Michaliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Dział Psychologia

Psychologia (od stgrΨυχή Psyche= dusza, i λόγος logos = słowo, myśl, rozumowanie) – nauka badająca mechanizmy i prawa rządzące psychiką oraz zachowaniami człowieka. Psychologia bada również wpływ zjawisk psychicznych na interakcje międzyludzkie oraz interakcję z otoczeniem. W zasadzie psychologia dotyczy ludzi, ale mówi się o psychologii zwierząt (czyli zoopsychologii), chociaż zachowaniem się zwierząt zajmuje się także dziedzina biologii – etologia.

Źródło: Wikipedia


Artykuły w dziale Psychologia

Szacuje się, że już ponad 30% Polaków cierpi na zaburzenia snu. Odpowiednia ilość snu jest fundamentalną potrzebą ludzkiego organizmu. Jego niedobór może być przyczyną, jak i skutkiem problemów zdrowotnych. Jakie są sposoby radzenia sobie z bezsennością?

czytaj dalej »

Czujesz, że na nic nie masz siły? Najprostsza czynność jest dla ciebie nie do wykonania? Nie chce ci się rano wstać, znajomi nie mogą cię wyciągnąć z domu? Najwyraźniej brakuje ci energii! Dowiedz się, co zrobić żeby twoje życie stało się pełne energii i nabrało kolorów.

czytaj dalej »

Schizofrenia jest chorobą psychiczną, dotykającą około 1% populacji krajów wysoko rozwiniętych. Ze względu na niezwykłe objawy , długotrwały przebieg i społeczne konsekwencje, schizofrenia uważana jest obecnie za najpoważniejszą chorobę psychiczną.

czytaj dalej »

Schizofrenia jest chorobą psychiczną, dotykającą około 1% populacji krajów wysoko rozwiniętych. Ze względu na niezwykłe objawy, długotrwały przebieg i społeczne konsekwencje tego schorzenia, schizofrenia uważana jest za najpoważniejszą chorobę psychiczną.

czytaj dalej »

Freud uważał, że sny są substytutem naszych marzeń i aspiracji, których nie możemy spełniać na jawie. Czy rzeczywiście sny zawierają jakiś głębszy przekaz?

czytaj dalej »

Nawrotom chorobliwego braku odporności na nagłą zmianę pogody nie da się zapobiec. Na szczęście istnieją pewne sposoby, które pomogą Ci uczynić nieprzyjemne reakcje organizmu na zmienną pogodę bardziej znośnymi.

czytaj dalej »

Kolejna nieprzespana noc, podkrążone oczy, kłopoty ze wzrokiem, ogólne osłabienie organizmu i brak chęci do życia - tak nie musi wyglądać Twój kolejny z rzędu poranek!

czytaj dalej »

Nieważne czy masz w sobie za dużo energii czy być może czujesz się bezsilny, chromoterapia jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla tych, którzy oglądają świat przez różowe okulary, jak też i dla osób widzących wszystko w ciemnych barwach.

czytaj dalej »

Nie raz, nie dwa obiecywałeś sobie, że raz na zawsze skończysz z nałogiem, a mimo to wciąż priorytetowym postanowieniem noworocznym jest rzucenie palenia? Czas raz na zawsze wypowiedzieć wojnę szkodliwemu dymowi tytoniowemu i uczynić przestrzeń wokół Ciebie przyjemnie pachnącą! Zatem do dzieła!

czytaj dalej »

Co roku powtarza się ta sama historia. Zbliża się koniec roku, a Ty znów stawiasz sobie ambitne, wręcz nierealne postanowienia noworoczne, które już z chwilą powstania w Twoich myślach nie mają szans powodzenia. Tym razem jednak nie musi tak być! Wystarczy tylko ocenić szanse na sukces i...

czytaj dalej »

Depresja często jest określana jako choroba naszych czasów. To cena, jaką płacimy za współczesność. Ciągły stres w pracy, brak odpoczynku i wartościowego snu nie pozostają bez wpływu na nasze zdrowie.

czytaj dalej »

OCD (obsessive compulsive disorder) – czyli zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne, inaczej nerwica natręctw to zaburzenie psychiczne, które zalicza się do zaburzeń lękowych. Cechą charakterystyczną jest występowanie u osoby chorej natrętnych (obsesyjnych) myśli oraz/lub zachowań kompulsyjnych.

czytaj dalej »

Stres jest nieodłącznym składnikiem życia każdego człowieka, który wywiera wpływ na nasze zachowanie, myślenie i relacje z ludźmi. Jednorazowo może być on korzystny, gdyż mobilizuje do działania, jednak długotrwałe odczuwanie stresu może prowadzi do poważnych schorzeń, takich jak bezsenność,...

czytaj dalej »

Uzależnić można się od wielu rzeczy: nie mówiąc o używkach, coraz częściej słyszymy o nadmiernej potrzebie zakupów, opalania się, dbania o wygląd sylwetki, przesiadywania w sieci czy spożywania czekolady. Czy to ostatnie może stać się prawdziwym uzależnieniem?

czytaj dalej »

Próbujesz rzucić palenie kolejny raz? Starasz się dotrzymać terminów? A może chcesz schudnąć? By zrealizować wszystkie swoje postanowienia, wystarczy trzymać się prostej zasady - powtórz coś siedem razy z rzędu, a stanie się to nawykiem!

czytaj dalej »

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie