Stan podgorączkowy, cieknący katar, drapanie w gardle czy kaszel to pierwsze objawy jesiennego przeziębienia, które nie leczone zazwyczaj trwa około tygodnia.
Spowodowane jest nie tylko przez wirusy, ale także niedostosowanie ilości snu do prowadzonego trybu życia, czy też braku witaminy D lub zbytniego wychłodzenia organizmu.
Należy jak najszybciej zażyć leki zawierające substancję czynną zwaną paracetamolem, która wykazuje silne działanie przeciwbólowe, jak również przeciwgorączkowe.
Stosowanie leku zawierające paracetamol jest nieuniknione zwłaszcza, gdy dopadnie nas gorączka czy odczujemy silne bóle mięśni.
Często stosowanym zamiennikiem paracetamolu jest również kwas acetylosalicylowy wykazujący działanie: przeciwgorączkowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe.
W okresie przeziębienia warto również sięgnąć po tabletki zawierające witaminę C, której działalność wspomagana jest przez obecność rutyny.
Natomiast jeśli męczy nas uciążliwy katar, warto sięgnąć po leki zawierające pseudoefedrynę, która udrożni nos oraz zatoki, a także pozwoli nam znów oddychać swobodnie. Zawartość ibuprofenu zagwarantuję silne działanie przeciwbólowe, jak również przeciwzapalne.
Przy przeziębieniu przydatne okazać się mogą także leki zmniejszające lepkość śluzu, dzięki czemu będzie łatwiej odkrztusić wydzielinę z dróg oddechowych.
W czasie przeziębienia istotne jest także przyjmowanie różnych suplementów diety. Szczególnie polecany jest sok z aloesu, który zalecany jest w okresie zwiększonego osłabienia i wyczerpania organizmu.
Podobne działanie wykazuję środek dietetyczny uzyskiwany z pestek grejpfruta, które przyczyniają się do podniesienia naszej naturalnej zdolności immunologicznej organizmu.
Autor: Aleksandra Święcicka
Brak opinii
Dodaj komentarzAby dodać komentarz zaloguj się lub Załóz konto