dawkowanie.pl

Strona główna 26 maja 2024 , imieniny : Filipa i Pauliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Precz ze zmęczeniem – czyli jak dodać sobie odrobinę energii

data dodania: 21.12.2012

Przedświąteczny okres jest zazwyczaj bardzo intensywny. Przygotowania pochłaniają wiele czasu i energii. Czasami jedyną rzeczą o jakiej marzymy po powrocie do domu to położenie się do łóżka. A kolacja wigilijna sama się nie przygotuje. Przedstawiamy kilka łatwych sposobów na szybkie „podładowanie akumulatorów”.

Precz ze zmęczeniem – czyli jak dodać sobie odrobinę energiiPrzede wszystkim napoje zawierające kofeinę powinny skutecznie cię pobudzić. Kawa z ekspresu ciśnieniowego charakteryzuje się jej największą zawartością. Najmniej natomiast znajdziesz jej w kawie rozpuszczalnej. Jeżeli jednak nie jesteś smakoszem kawy, sięgnij po zieloną lub czarną herbatę. Zrezygnuj natomiast z napojów energetycznych. Wbrew ogólnemu przekonaniu, zawierają one małą dawkę kofeiny czy tauryny, za to ilość cukru jaką w nich znajdziemy jest przerażająca.

Ponadto posiłek wysokowęglowodanowy powinien postawić cię na nogi. Węglowodany (zwłaszcza te proste) są niezwykle szybko trawione i wchłaniane. Po ich spożyciu szybko wzrasta poziom glukozy we krwi, co daje nam coś w rodzaju zastrzyku energetycznego.

Jeżeli pogoda na to pozwala, otwórz okno i wpuść do domu trochę świeżego powietrza. Warto także włączyć sobie swoją ulubioną (najlepiej energiczną) muzykę. Nie dość, że doda ci ona sił, to na pewno także poprawi humor i samopoczucie.

Jeżeli inne metody zawiodły, pozostaje ci jeszcze ochlapanie twarzy chłodną wodą lub bardziej ekstremalna wersja - chłodny prysznic. Unikaj podsypiania w ciągu dnia, gdyż efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Zamiast poczuć się lepiej, obudzisz się jeszcze bardziej zmęczony i rozespany.

Autor: Katarzyna Sawczyk


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie