Za pomocą specjalnych chusteczek nawilżających i żeli antybakteryjnych możemy wyczyścić ręce w każdym miejscu, nawet tam, gdzie nie ma dostępu do wody. Zastosowanie ich daje uczucie czystości i ma działanie dezynfekujące - bez użycia wody.
Większość kosmetyków zajmuje dużo miejsca, a to w podróży mamy ograniczone. Na szczęście, w sklepach kosmetycznych dostępny jest szeroki wybór miniaturowych odpowiedników szamponów, żeli czy dezodorantów.
W podróż koniecznie powinniśmy zabrać podręczną apteczkę, w której znajdziemy: uniwersalne plastry o różnych rozmiarach, bandaż, wodę utlenioną, maść antybiotykową oraz wapno, pomocne w razie uczulenia lub ukąszenia przez owady. Przydatne mogą być również leki hamujące mdłości lokomocyjne: Aviomarin oraz Lokomotiv. Przyjmuje się je na godzinę przed podróżą. Przed wyjazdem warto zaopatrzyć się również w leki stosowane w zatruciach: przeciwbiegunkowe, węgiel, smektę i nifuroksazyd, przeciwalergiczne i któryś z popularnych wieloskładnikowych preparatów na przeziębienie.
Latem jesteśmy bardziej narażeni na infekcje grzybicze. Zwiększona potliwość, przebywanie w ciepłych i wilgotnych miejscach - sprzyjają zakażeniu. Przestrzegając kilku zasad możemy uchronić się przed tą chorobą. Należy unikać chodzenia boso w miejscach publicznych: na basenach, w pokojach i łazienkach hotelowych. Nie wolno korzystać z cudzych ręczników i ubrań. Warto pamiętać też o odpowiedniej odzieży na podróż - powinna być przewiewna i wykonana z naturalnych tkanin, dzięki czemu będziesz czuć się świeżo i czysto.
Przestrzeganie powyższych zasad da nam pewność, że podróży nie zakłócą nam przykre niespodzianki zdrowotne, a my po powrocie będziemy mieli wyłącznie miłe wspomnienia.
Autor: mgr farm. Aleksandra Rak
Brak opinii
Dodaj komentarzAby dodać komentarz zaloguj się lub Załóz konto