dawkowanie.pl

Strona główna 29 września 2023 , imieniny : Michała i Michaliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Podróżuj z głową!

data dodania: 22.06.2012

Samolot, pociąg a może biwak na świeżym powietrzu? W żadnym miejscu nie można zapomnieć o higienie i bezpieczeństwie. W długiej podróży, w niedogodnych warunkach utrzymanie higieny może być utrudnione. Na każdym kroku czekają na nas chorobotwórcze drobnoustroje, które mogą zepsuć nam wakacje. Co zrobić, aby się przed nimi ustrzec?

podrózowanieZa pomocą specjalnych chusteczek nawilżających i żeli antybakteryjnych możemy wyczyścić ręce w każdym miejscu, nawet tam, gdzie nie ma dostępu do wody. Zastosowanie ich daje uczucie czystości i ma działanie dezynfekujące -  bez użycia wody.

Większość kosmetyków zajmuje dużo miejsca, a to w podróży mamy ograniczone. Na szczęście, w sklepach kosmetycznych dostępny jest szeroki wybór miniaturowych odpowiedników szamponów, żeli czy dezodorantów. 

W podróż koniecznie powinniśmy zabrać podręczną apteczkę, w której znajdziemy: uniwersalne plastry o różnych rozmiarach, bandaż, wodę utlenioną, maść antybiotykową oraz wapno, pomocne w razie uczulenia lub ukąszenia przez owady. Przydatne mogą być również leki hamujące mdłości lokomocyjne: Aviomarin oraz Lokomotiv. Przyjmuje się je na godzinę przed podróżą. Przed wyjazdem warto zaopatrzyć się również w leki stosowane w zatruciach: przeciwbiegunkowe, węgiel, smektę i nifuroksazyd, przeciwalergiczne i któryś z popularnych wieloskładnikowych  preparatów na przeziębienie. 

Latem jesteśmy bardziej narażeni na infekcje grzybicze. Zwiększona potliwość, przebywanie w ciepłych i wilgotnych miejscach - sprzyjają zakażeniu. Przestrzegając kilku zasad możemy uchronić się przed tą chorobą. Należy unikać chodzenia boso w miejscach publicznych: na basenach, w pokojach i łazienkach hotelowych. Nie wolno korzystać z cudzych ręczników i ubrań. Warto pamiętać też o odpowiedniej odzieży na podróż - powinna być przewiewna i wykonana z naturalnych tkanin, dzięki czemu będziesz czuć się świeżo i czysto. 

Przestrzeganie powyższych zasad da nam pewność, że podróży nie zakłócą nam przykre niespodzianki zdrowotne, a my po powrocie będziemy mieli wyłącznie miłe wspomnienia.

 

Autor: mgr farm. Aleksandra Rak


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie