dawkowanie.pl

Strona główna 29 września 2023 , imieniny : Michała i Michaliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Pierwsza pomoc podczas ataku padaczki

data dodania: 02.01.2012

Niestety, osoby cierpiące na padaczkę nie mają łatwego życia. Nie dość, że padaczka należy do uciążliwych chorób przewlekłych, to jeszcze jej leczenie trwa latami i przynosi wiele skutków ubocznych.

padaczkaSytuacji osób chorych na padaczkę nie ułatwiają również przeciętni ludzie.

Do tej pory, epilepsja zwana potocznie padaczką spotyka się ze złym odbiorem społecznym, a także utrudnia znalezienie stałej pracy.

Społeczeństwo patrzy nieufnie na osoby cierpiące na padaczkę. Wynika to najczęściej z posiadania zbyt małej wiedzy o tej chorobie.

Natomiast pracodawcy boją się, że nastąpi kolejny, nieoczekiwany atak padaczki u pracownika, który może być źle odebrany przez potencjalnego klienta.

Tymczasem niesłusznie! Osoby cierpiące na padaczkę mogą wieść całkiem normalne życie, pomimo występowania sporadycznych napadów intensywnych drgawek.

Co zatem robić w razie, gdy osoba w naszym sąsiedztwie dostanie nagłego napadu padaczki? Przede wszystkim zachować spokój. Następnie, należy zadbać, aby taka osoba znalazła się w bezpiecznym miejscu. Istotne jest również, żeby zabezpieczyć ją przed możliwymi urazami głowy czy przegryzieniem języka - zwłaszcza jeśli atak jest szczególnie intensywny.

Jeśli atak trwa dłużej niż 5 minut, a chory traci przytomność należy bezzwłocznie zadzwonić po pogotowie.

Współcześnie leczenie epilepsji koncentruje się na przyjmowaniu leków przeciwpadaczkowych, których głównym celem nie jest leczenie padaczki, ale zapobieganie nawrotom uciążliwych drgawek.

Leczenie padaczki wymaga konsultacji lekarskiej.

Autor: Aleksandra Święcicka


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie