dawkowanie.pl

Strona główna 29 września 2023 , imieniny : Michała i Michaliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Pielęgnacja cery tłustej Cz.II

data dodania: 14.06.2012

Rozszerzone pory i nieestetyczne świecenie się twarzy, to tylko niektóre z wielu znaków rozpoznawczych cery tłustej. Na szczęście, za pomocą odpowiedniej pielęgnacji możemy zniwelować niedoskonałości skóry.

pielęgnacja cery tłustejPielęgnacja tłustej skóry nie może ograniczać się tylko do korzystania rano i wieczorem z preparatów oczyszczających i lekkich kremów. Aby uregulować pracę gruczołów łojowych i w sposób ciągły kontrolować ich funkcjonowanie, należy nawet kilka razy dziennie przecierać powierzchnię skóry bezalkoholowym tonikiem oczyszczającym, a dwa razy w tygodniu zaaplikować sobie głęboko oczyszczający peeling twarzy i dekoltu. Zabieg taki nie tylko oczyszcza skórę z zanieczyszczeń, ale również usuwa martwe komórki i stymuluje regenerację zdrowego naskórka. Minimum dwa razy w tygodniu zaleca się stosowanie maseczek ściągających, nawilżających i odżywczych. Warto pamiętać, że każdy nowy kosmetyk należy początkowo używać ostrożnie, bo choć skóra tłusta jest odporna na podrażnienia, również ona może źle zareagować na silnie działające składniki preparatów, zwłaszcza złuszczających. 

Jednym z podstawowych błędów popełnianych przez osoby z tłustą cerą jest samodzielne usuwanie krostek i zaskórników. Bardzo często wywołuje to stany zapalne oraz może przyczynić się do powstawania blizn, które pozostają na twarzy na długie lata. Aby profesjonalnie pozbyć się niedoskonałości skóry, należy wybrać się do kosmetyczki, która w odpowiedni sposób, za pomocą różnorodnych zabiegów usunie zaskórniki. Znacząca poprawa w wyglądzie skóry powinna zostać osiągnięta po dwóch - trzech wizytach. 

Co istotne, żadne kosmetyki ani zabiegi nie przyniosą upragnionego rezultatu bez wprowadzenia zmian w stylu życia. Alkohol, papierosy, mało ruchu na świeżym powietrzu, błędy dietetyczne - wszystkie te czynniki mają wpływ na nasz wygląd. Dlatego dbajmy o swoją cerę - nie tylko kupując kolejne kosmetyki, ale przede wszystkim troszcząc się o swoje zdrowie.

Autor: mgr farm. Aleksandra Rak

 

 

 


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie