dawkowanie.pl

Strona główna 26 maja 2024 , imieniny : Filipa i Pauliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Orzechy piorące – skuteczny sposób na EKO - pranie

data dodania: 05.11.2012

Czyszczące właściwości orzechów piorących znane są już od wielu lat. Pochodzące z dalekiego wschodu, świetnie sprawdzają się jako naturalne środki czyszczące. Jak to możliwe? Otóż swoje myjące właściwości zawdzięczają zawartej w nich substancji chemicznej zwanej saponiną.

Orzechy piorące – skuteczny sposób na EKO - pranieSaponiny to taka grupa związków chemicznych, które wykazują zdolność do obniżania napięcia powierzchniowego wody. Doskonale się pienią i dlatego mogą być stosowane jako środki czyszczące.

Zastosowanie orzechów piorących jest niezwykle szerokie. Doskonale nadają się do prania w pralkach automatycznych. Sprawdzą się także zamiast tabletek czy płynów do zmywarki. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy ile chemii pozostawionej na umytych naczyniach zjadamy! Orzechów możemy użyć także jako naturalnego szamponu czy płynu do mycia ciała. Po użyciu nie pozostawiają żadnego zapachu ani tłustego filmu.

Jeżeli dbasz o środowisko lub też jesteś alergikiem, orzechy piorące są właśnie dla ciebie. Za kilogramowy worek zapłacimy ok 40 zł. To naprawdę niedużo, zważywszy że są one niesamowicie wydajne. Jedna porcja może zostać użyta aż czterokrotnie! Najlepiej szukaj ich w internetowych sklepach ekologicznych.

Autor: Katarzyna Sawczyk


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie