dawkowanie.pl

Strona główna 16 czerwca 2024 , imieniny : Aliny i Justyny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Obgryzanie paznokci – wstydliwy problem, z którym można walczyć

data dodania: 01.03.2013

Powszechnie krąży opinia, iż problem obgryzania paznokci dotyka jedynie dzieci. Nic bardziej mylnego. Zmaga się z nim także wielu dorosłych. W dzisiejszym artykule radzimy co robić, aby zerwać z tym mało estetycznym nałogiem.

Obgryzanie paznokci – wstydliwy problem, z którym można walczyć1. Najczęściej polecaną metodą jest zastosowanie preparatu do paznokci o nieprzyjemnym, gorzkim smaku. Są one dostępne w każdej dobrej aptece. Do złudzenia przypominają bezbarwny lakier do paznokci.

2. Pomocne mogą okazać się także gumy do żucia i cukierki miętówki. Kiedy nasze usta będą zajęte ich przeżuwaniem, zapomnimy o nałogu. Należy jednak pamiętać, aby nie obgryzać na przykład długopisów czy ołówków.

3. Zadbaj także o codzienny manicure. To porada głównie dla pań. Jeżeli zadbasz odpowiednio o dłonie i paznokcie, które pięknie pomalujesz - nie będziesz miała ochoty na ich obgryzanie.

4. Po domu możesz nosić cienkie, bawełniane rękawiczki. Ponadto, jeżeli zaaplikujesz pod nie krem, dodatkowo wzmocnisz skórę dłoni i poprawisz wygląd paznokci.

5. Paznokcie obgryzamy najczęściej wtedy, kiedy jesteśmy zdenerwowani. Przeważnie robimy to bezwiednie. W takim razie zadbaj o swój spokój. Zrelaksuj się. Mogą ci w tym pomóc ziołowe herbatki uspokajające, na przykład napar z melisy.

Chociaż z obgryzaniem paznokci można skończyć, niestety stosowanie powyższych metod nie gwarantuje sukcesu. Wszystko zależy od naszej silnej woli. Ale pamiętaj, że chcieć to móc!

Autor: Katarzyna Sawczyk


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie