dawkowanie.pl

Strona główna 29 września 2023 , imieniny : Michała i Michaliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Nie daj się łupieżowi

data dodania: 13.12.2011

Większość z nas zna to okropne uczucie swędzącej skóry, białych płatów sypiących się z głowy niczym śnieg, od których niestety „włos jeży nam się na głowie”…Czas raz na zawsze skończyć z łupieżem!

łupieżNie można wykluczyć, że zimą nasze włosy są w wyjątkowo złej kondycji.

Włosy są ciągłe pod czapką, a także poddawane niszczycielskiemu działaniu: deszczu, śniegu oraz niskich temperatur, co nie szczególnie pozwala zachować piękne i zdrowe włosy aż po same końcówki.

Łupież to jeden z najczęściej pojawiających się problemów z włosami.

Wprawdzie walka z łupieżem nie należy do najprzyjemniejszych, a przede wszystkim najprostszych, to jednak można skutecznie go zwalczyć, chociażby dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów.

Na początek należy zaopatrzyć się w skuteczny szampon przeciwłupieżowy i tutaj lepiej skorzystać z porady farmaceutów niż wizyty w zwykłym sklepie.

Szampony przeciwłupieżowe powinny zawierać: kwas salicylowy, cynk, selen, siarkę czy smołę pogazową.

W ostrzejszych stanach łupieżu, zaleca się używanie szamponów z ketokonazolem, który niszczy drożdżaka odpowiedzialnego za powstawanie naszej dolegliwości.

Dobre działanie przeciwłupieżowe wykazują również suplementy diety zawierające cynk, które pomagają utrzymać zdrowy stan skóry i dobrą kondycję naszych włosów.

Jednym z domowych sposobów na pozbycie się "łupieżcy" jest używanie czarnego błota, który pomoże wyleczyć nadmiernie łuszczącą się skórę głowy.

Jeśli cierpisz na problemy z łupieżem, skonsultuj się z dermatologiem.

Autor: Aleksandra Święcicka


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie