Szampon
Szampony zawierają wiele drażniących substancji chemicznych. Mogę one powodować świąd, pieczenie i wypadanie włosów. Jeżeli zauważyłeś u siebie te symptomy, zmień szampon.
Fryzura
Uczesanie powodujące nadmierny ucisk takie jak koński ogon czy kok powoduje osłabienie włosów, a w konsekwencji ich wypadanie. Jedynym wyjściem jest zmiana fryzury, ewentualnie upinanie włosów w kucyk nie tak często jak zazwyczaj.
Zabiegi fryzjerskie
Suszenie, lokówka, prostownica, farbowanie czy trwała. Te wszystkie zabiegi przyczyniają się do osłabienia i wysuszenia włosów. Słabe włosy wypadają. Rozwiązaniem jest ograniczenie lub rezygnacja ze stosowanych wcześniej zabiegów.
Stres
Sytuacje stresowe powodują, iż w naszym organizmie wydziela się w nadmiarze hormon zwany prolaktyną. To właśnie on powoduje osłabienie i wypadanie włosów. Stan ten może się utrzymywać jeszcze długo po zaprzestaniu działania bodźca stresowego.
Niewłaściwa dieta
Niewłaściwa, niezbilansowana dieta może prowadzić do powstania niedoborów witamin i składników mineralnych, co z kolei jest przyczyną osłabienia całego organizmu także włosów.
Zmiany hormonalne
Ta opcja częściej dotyczy mężczyzn niż kobiet. Kluczową rolę odgrywa tutaj bowiem hormon zwany testosteronem. Uszkadza on mieszki włosowe, co powoduje wypadanie włosów. Włosy bardzo często wypadają także po ciąży. W jej trakcie hormony płciowe powstrzymują ten proces. Nasila się on jednak po jej zakończeniu.
Autor: Katarzyna Sawczyk
Brak opinii
Dodaj komentarzAby dodać komentarz zaloguj się lub Załóz konto