dawkowanie.pl

Strona główna 25 marca 2023 , imieniny : Marii i Wieńczysława

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów

data dodania: 24.03.2013

To, że wypadają ci włosy nie musisz świadczyć o tym, że w twoi organizmie dzieje się coś złego. Dziennie wypada nam około 80 włosów. Jednak jeżeli zauważyłeś, że zostaje ich więcej na szczotce niż zazwyczaj, może być to dla ciebie sygnałem ostrzegawczym. Jakie są najczęstsze przyczyny nadmiernego wypadania włosów?

Najczęstsze przyczyny wypadania włosówSzampon

Szampony zawierają wiele drażniących substancji chemicznych. Mogę one powodować świąd, pieczenie i wypadanie włosów. Jeżeli zauważyłeś u siebie te symptomy, zmień szampon.

Fryzura

Uczesanie powodujące nadmierny ucisk takie jak koński ogon czy kok powoduje osłabienie włosów, a w konsekwencji ich wypadanie. Jedynym wyjściem jest zmiana fryzury, ewentualnie upinanie włosów w kucyk nie tak często jak zazwyczaj.

Zabiegi fryzjerskie

Suszenie, lokówka, prostownica, farbowanie czy trwała. Te wszystkie zabiegi przyczyniają się do osłabienia i wysuszenia włosów. Słabe włosy wypadają. Rozwiązaniem jest ograniczenie lub rezygnacja ze stosowanych wcześniej zabiegów.

Stres

Sytuacje stresowe powodują, iż w naszym organizmie wydziela się w nadmiarze hormon zwany prolaktyną. To właśnie on powoduje osłabienie i wypadanie włosów. Stan ten może się utrzymywać jeszcze długo po zaprzestaniu działania bodźca stresowego.

Niewłaściwa dieta

Niewłaściwa, niezbilansowana dieta może prowadzić do powstania niedoborów witamin i składników mineralnych, co z kolei jest przyczyną osłabienia całego organizmu także włosów.

Zmiany hormonalne

Ta opcja częściej dotyczy mężczyzn niż kobiet. Kluczową rolę odgrywa tutaj bowiem hormon zwany testosteronem. Uszkadza on mieszki włosowe, co powoduje wypadanie włosów. Włosy bardzo często wypadają także po ciąży. W jej trakcie hormony płciowe powstrzymują ten proces. Nasila się on jednak po jej zakończeniu.

Autor: Katarzyna Sawczyk


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie