dawkowanie.pl

Strona główna 16 czerwca 2024 , imieniny : Aliny i Justyny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Na ratunek spierzchniętym ustom

data dodania: 05.01.2012

Choć tej zimy, zimy jak na lekarstwo, to jednak warto zawczasu przygotować się na jej „wielki powrót”. Warto już teraz zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia przesuszonych i spierzchniętych ust, a na pewno nam się to uśmiechnie.

Na ratunek spierzchniętym ustomPrzede wszystkim, nie wychodźmy na wietrzne i mroźne dni bez zapewnienia odpowiedniej ochrony naszym ustom.

Najlepiej zaopatrzyć się w specjalną serię zimowych pomadek ochronnych zawierających specjalne substancje odżywcze i nawilżające dla ust.

Najczęściej w ich skład wchodzi miód, olejek jojoba czy masło Shea zapobiegające nadmiernemu przesuszaniu się ust, którym aura niestety nie sprzyja o tej porze.

Pomadki ochronne zawierają także witaminę E, filtr UVB oraz składniki tłuszczowe.

Ich głównym zadaniem jest nie tylko zapewnienie odpowiedniego poziomu nawilżenia, ale też łagodzenie podrażnień skóry i dostarczenie składników odżywczych regenerujących skórę.                        

Naszym ustom pomożemy również dostarczając witaminę B.

Istnieje także słodki przepis na piękne usta - znany i stosowany od wieków, a mianowicie miód. Wystarczy tylko nałożyć trochę miodu na usta, a na pewno pomoże nam to zregenerować przesuszone usta.

Uchronić nasze usta od spierzchnięcia można również stosując odpowiednią dietę.
Unikać należy spożywania zbyt dużej ilości soli i ostrych potraw, gdyż działają one drażniąco na delikatną skórę naszych ust.

Poświęcając uwagę naszym ustom, na pewno zaoszczędzimy sobie późniejszych problemów z bolącymi i spierzchniętymi ustami.

Autor: Aleksandra Święcicka


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie