dawkowanie.pl

Strona główna 29 września 2023 , imieniny : Michała i Michaliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Mańkut czy wybitna osobowość, czyli dziecko na 6

data dodania: 15.11.2011

Leworęczność wcale nie jest chorobą, a osoby piszące lewą ręką wcale nie są mniej inteligentne niż osoby praworęczne. Do wybitnych „mańkutów” należeli m. in.: Napoleon Bonaparte, Albert Einstein, Leonardo Da Vinci, Ludwig Van Beethoven…

leworęcznośćBadania dowodzą, że leworęczni są „prawdziwymi” artystami i posiadają bardzo często talent manualny, jak również wykazują ponadprzeciętną inteligencję, czy też szybciej przetwarzają informacje.

Jeżeli jednak nasze dziecko nie przejawia ponadprzeciętnych zdolności intelektualnych, a wręcz ma problemy z przyswajaniem wiedzy, wspomóżmy intelektualny rozwój dziecka poprzez odpowiednie suplementy diety wpływające na poziom intelektualny naszych pociech.

Jedną z propozycji jest preparat z liści rośliny brahmi, która znana jest z szeregu pozytywnych właściwości: zwiększa zdolność koncentracji, poprawia pamięć, wzmacnia system nerwowy, a także odpowiada za zredukowanie poziomu stresu przed kolejnym testem.

Dla stymulacji zdolności intelektualnych rekomenduje się również tran z wieloryba bogaty w kwasy tłuszczowe omega- 3, wykazujące ogromny wpływ na zwiększenie koncentracji i przyśpieszony proces przetwarzania informacji, jak również odpowiadający za logiczne myślenie.

Dzieciom i młodzieży szkolnej zaleca się spożywanie preparatów zawierających witaminy A i B, a także potas i magnez, wpływający na działanie systemu nerwowego i odporność na stres.

Wspomóż dzieci i młodzież szkolną w nauce poprzez odpowiednio dobrane preparaty stymulujące proces przyswajania i zapamiętywania natłoku informacji w krótkim czasie, a bez względu na to czy pociecha jest lewo- czy praworęczna, już niedługo będziesz mógł świętować kolejną 6 w dzienniczku szkolnym.

Autor: Aleksandra Święcicka


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie