dawkowanie.pl

Strona główna 09 grudnia 2023 , imieniny : Wiesławy i Leokadii

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Letnia pielęgnacja włosów Cz. II

data dodania: 19.06.2012

Lato to czas wyjątkowo niekorzystnie wpływający na nasze włosy. Suche, gorące powietrze, słona woda, promieniowanie UV i wiatr to czynniki wysuszające, odbarwiające i niszczące włosy. Dowiedz się, jak prawidłowo pielęgnować swoją fryzurę w słoneczne dni!

letnia pielęgnacja włosówLatem staramy się pamiętać o stosowaniu na skórę filtrów UV, często jednak zapominamy, iż takiej samej ochrony potrzebują nasze włosy. Firmy kosmetyczne oferują specjalne linie kosmetyków na lato, zawierających odpowiednie dawki filtrów. Trzeba tylko pamiętać, aby wybrać preparaty właściwe dla naszego rodzaju włosów.

Aby zachować zdrowy wygląd włosów, niezbędna jest ich pielęgnacja i odżywanie, dlatego warto używać odżywek, a dwa razy w tygodniu nawilżających masek. Aby włosy były stale nawilżone, przydadzą się mgiełki w sprayu, które nie obciążają i nie przetłuszczają włosów, a zawierają tak cenne latem filtry UV. Należy aplikować je co kilka godzin, a w przypadku kąpieli w morzu lub basenie - po każdym wyjściu z wody. Dodatkową ochroną będzie wieczorne stosowanie balsamów, które zregenerują włosy po całym dniu przebywania na słońcu.

Jeżeli nie stosujesz preparatów ochronnych, osłaniaj włosy kapeluszem lub chustką, będzie to dobre nie tylko dla twoich włosów, ale także dla całego organizmu, gdyż może uchronić cię przed porażeniem słonecznym. Warto zwrócić uwagę na kolor nakrycia głowy i materiał, z którego jest zrobione. Jasne kolory odbijają bowiem mocniej promienie słońca, a plecione ze słomki kapelusze przepuszczają mniej promieni niż te z tkaniny.

Istotna jest także fryzura, jeżeli masz długie włosy, noś je upięte lub związane, wówczas mniejsza ich powierzchnia jest narażona na działanie niekorzystnych czynników. W okresie upałów powstrzymaj się od prostowania włosów, unikniesz w ten sposób jeszcze mocniejszego ich przesuszania.

Wzmacnianie włosów można także uzupełnić od wewnątrz. Na rynku dostępne są suplementy, które sprawią, że włosy będą wyglądać lepiej. Wskazana jest także odpowiednia dieta bogata w białko oraz pestki słonecznika, orzechy i pomidory. Dla kondycji włosów istotne są szczególnie witaminy z grupy B, a także witamina A. Zawierają je kiełki, szpinak, brokuły, brązowy ryż i morskie ryby. Minerały: krzem i cynk mają ważne znaczenie w budowaniu struktury włosa. Znajdują się one w skrzypie, pokrzywie, poziomkach i pełnoziarnistym pieczywie. Włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji przez cały rok, ale to właśnie latem powinnaś o nie dbać w szczególny sposób.

 

Autor: mgr farm. Aleksandra Rak

 


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie