dawkowanie.pl

Strona główna 16 czerwca 2024 , imieniny : Aliny i Justyny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Letnia pielęgnacja włosów Cz. I.

data dodania: 18.06.2012

Latem włosy wymagają szczególnej uwagi i pielęgnacji, gdyż są dużo bardziej narażone na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Słońce, piasek i morska woda, czyli to, co dla naszego organizmu jest prawdziwą przyjemnością, dla włosów może okazać się bardzo niekorzystne. Zbyt długie przebywanie na słońcu sprawia, że stają się one suche, łamliwe, rozdwajają się i matowieją. Jeśli jednak będziesz przestrzegać kilku zasad, możesz temu zapobiec.

pielęgnacja włosówPrzed wyjazdem na wakacje zrezygnuj z farbowania, wybierz się jednak do fryzjera po to, aby podciąć końcówki, wzmocni to włosy i pomoże się im zregenerować. Dużo bardziej podatne na uszkodzenia są włosy blond i kręcone. Ciemne włosy mają mocniejszą strukturę, słońce szkodzi im w mniejszym stopniu, gdyż duża ilość barwnika pochłania nadmiar promieniowania. Słońce wpływa też wyraźnie na kolor włosów. Naturalnym w kolorze blond słońce nadaje wyraźne, jasne refleksy. Gorzej jest z włosami farbowanymi, których kolor traci swój blask. Istnieją jednak specjalistyczne szampony, które zadbają o ich barwę.

 

Najbardziej narażone na niekorzystne działanie słońca są wilgotne włosy. Krople wody działają jak soczewka, skupiają w sobie promienie słoneczne, co daje efekt rozjaśnienia. Uszkadzana jest zewnętrzna warstwa włosów, które w wyniku tego płowieją, niszczona jest też ich głębsza struktura. Promienie słoneczne uszkadzają stanowiącą budulec włosów keratynę, przez co stają się one słabsze i rozdwajają się, a osłabione - będą bardziej podatne na działanie niekorzystnych czynników. Dlatego staraj się nie chodzić w słońcu z mokrą głową. Najlepiej także unikać suszarki, ponieważ suche, ciepłe powietrze naraża włosy na uszkodzenia. Jeżeli korzystasz z basenu lub przebywasz na plaży, nie zapomnij potem o umyciu włosów. Spłuczesz z nich chlor, piasek i sól, które źle działają na strukturę włosa. Po umyciu staraj się nawilżyć je odpowiednią odżywką, następnie delikatnie wytrzyj ręcznikiem i poczekaj w cieniu, aż wyschną. Przed kąpielą w morzu można zastosować specjalne ochronne olejki, które zapobiegają wnikaniu soli w głąb włosa.

 

Autor: mgr farm. Aleksandra Rak

 

 


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie