dawkowanie.pl

Strona główna 04 czerwca 2023 , imieniny : Karola i Franciszka

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Kici kici – czyli dlaczego warto posiadać kota

data dodania: 26.01.2013

Koty, podobnie jak psy, mogą być nazywane najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Dotrzymują nam towarzystwa, w trudnych chwilach koją nasze nerwy swoją obecnością i niewinnym wzrokiem. To jednak nie jedyne zalety ich posiadania. Przedstawiamy całą listę:

Kici kici - czyli dlaczego warto posiadać kota

  1. Posiadanie zwierząt uczy dzieci odpowiedzialności. Spraw dzieciakom kota, a wyjdzie im to na dobre.

  1. Nie od dziś wiadomo, że kocie ciepło bardzo pomaga na bóle stawów. Jeżeli cierpisz na takie dolegliwości, kot pomoże ci je zwalczyć.

  1. Z kotem nie trzeba wychodzić kilka razy dziennie na spacer. Swoje potrzeby fizjologiczne załatwia w zainstalowanej w domu kuwecie. Docenią to na pewno osoby, które lubią rano dłużej pospać lub dużo czasu spędzają poza domem.

  1. W przeciwieństwie do psa, kot nie hałasuje. Nie szczeka i nie wyje kiedy zostaje sam w domu. Sąsiedzi na pewno są zadowoleni.

  1. Kot jest zwierzęciem o raczej małych gabarytach. Nie je dużo, w związku z tym koszty jego utrzymania nie są duże.

  1. Uwielbia się łasić. To bardzo miłe uczucie, a głaskanie miękkiego futerka daje sporo przyjemności.

  1. Koty są idealnymi towarzyszami dla osób starszych. Dotrzymają towarzystwa i nie wymagają wychodzenia na spacer, co dla niektórych może być sporym utrudnieniem.

  1. Kota można bez problemu zabrać ze sobą na wakacje. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalną klatkę do podróży. Ponadto w wielu hotelach i pensjonatach koty są milej widziane niż psy.

  1. Koty przywiązują się do ludzi. To miłe uczucie, kiedy wiesz że ktoś cię kocha i czeka na ciebie w domu.

  1. Jeżeli masz duży dom, mimo utrzymanego porządku, mogą się w nim zadomowić myszy. Kiedy masz kota, ten problem dla ciebie nie istnieje.

Są to tylko niektóre z zalet posiadania kota. Oczywiście istnieją także wady, ale przecież my, ludzie, też nie jesteśmy idealni. Jeżeli zastanawiałeś się nad kupnem czy adopcją kota mamy nadzieję, że rozwialiśmy twoje wątpliwości.

Autor: Katarzyna Sawczyk

Polecamy także artykuł poświęcony psom: http://dawkowanie.pl/artykul/spacery-z-psem-przyjemny-sposob-na-zycie-w-zdrowiu-i-szczupla-sylwetk/388


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie