dawkowanie.pl

Strona główna 29 września 2023 , imieniny : Michała i Michaliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Jestem EKO – nowa moda czy sposób na życie?

data dodania: 02.11.2012

W dzisiejszych czasach żywność bywa bardzo zanieczyszczona. Producenci stosują ogromne ilości chemikaliów - począwszy od tak zwanych środków ochrony roślin, przez konserwanty, spulchniacze, wypełniacze, przeciwutleniacze, barwniki i inne trucizny. Aż włos się jeży na głowie na samą myśl, że to wszystko trafia do naszych organizmów!

Jestem EKO – nowa moda czy sposób na życie?Żywność ekologiczna jest przede wszystkim znacznie zdrowsza. W rolnictwie do upraw nie używa się żadnych sztucznych związków chemicznych. Tutaj stawia się na naturę. Przykładowo, zamiast pestycydów które mogą kumulować się w naszych tkankach przez lata, stosuje się nieszkodliwe wyciągi z grejpfruta czy zielonej herbaty. Należy dodać, iż takie gospodarstwo ekologiczne musi spełniać szereg wymogów np. nie może ono znajdować się zbyt blisko drogi. Ponadto do produktów ekologicznych nie dodaje się żadnych polepszaczy smaku.

Jedynym minusem żywności ekologicznej jest jej cena. Kupując produkty bezpośrednio od wytwórcy nie odczujemy zbytniej różnicy. Inaczej jednak sprawa wygląda, jeśli zaopatrujemy się w supermarketach czy jeszcze droższych sklepach ze zdrową żywnością. Tam spotkamy się ze sporą różnicą w cenie między zwykłym jogurtem a jogurtem EKO.

Wszystkie wymienione tu fakty przemawiają za EKO żywnością. Jednak decydującym argumentem na jej korzyść jest smak. Nie ma porównania między smakiem pomidora „pędzonego” sztucznie na pestycydach, a smakiem pomidora dojrzewającego naturalnie w słońcu!

Autor: Katarzyna Sawczyk


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie