dawkowanie.pl

Strona główna 29 września 2023 , imieniny : Michała i Michaliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Jak zapobiegać zatruciom pokarmowym?

data dodania: 21.11.2011

Niestety zatrucie pokarmowe nie należy do najprzyjemniejszych dolegliwości - zwłaszcza, że wymaga pozostania w domowych pieleszach. Zapobiegać zatruciom pokarmowym można na wiele sposobów.

zatrucie pokarmowe

Przede wszystkim nie możemy zapominać o częstym myciu rąk, a także myciu: owoców, warzyw, mięsa i jajek tuż przed ich spożyciem.

Należy również zawsze sprawdzać daty ważności produktów (zwłaszcza przetworów mlecznych) oraz przechowywać produkty według wskazówek znajdujących się na opakowaniu.

Pod żadnym pozorem nie rozmrażajmy i ponownie zamrażajmy tej samej mrożonki.

Zdarzyć się również może, że będziemy zmuszeni zjeść gdzieś na mieście. Zwróćmy wówczas uwagę na czystość panującą w lokalu i przestrzeganie podstawowych zasad higieny przez personel restauracji.

Jeśli jednak pomimo stosowania się do powyższych wskazówek, zdarzy nam się zatruć, skorzystajmy z poniższych rad.

Podczas zatrucia pokarmowego, należy pić jak najwięcej wody, aby nie doprowadzić do odwodnienia organizmu, a także zrezygnować z jedzenia ciężkostrawnych lub mlecznych posiłków na korzyść sucharków, kleików lub kromek z masłem.

Domowym sposobem na zatrucie pokarmowe jest picie maślanki z dodatkiem startego korzenia imbiru czy też startych nasion kozieradki z kminkiem.

Jeśli wspomniane sposoby nie pomagają, wypij saszetkę leku uzupełniającego płyny i składniki mineralne w zaburzeniach gospodarki wodno- elektrolitowej.

Natomiast w razie podejrzenia zatrucia: grzybami, mięsem, rybą albo wówczas, gdy zatrucie pokarmowe nie ustępuję należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Autor: Aleksandra Święcicka


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie