dawkowanie.pl

Strona główna 16 czerwca 2024 , imieniny : Aliny i Justyny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Gonadotropina kosmówkowa hormonem odchudzającym – czy naprawdę warto?

data dodania: 01.11.2012

Gonadotropina kosmówkowa jest hormonem produkowanym w organizmie kobiety w czasie ciąży. To właśnie jego obecność lub brak ustalić ma test ciążowy. Amerykańscy naukowcy opracowali metodę odchudzania polegającą na przyjmowaniu preparatów farmaceutycznych w postaci kropli czy tabletek zawierających hormon hCG, czyli wspomnianą wcześniej gonadotropinę kosmówkową.

Gonadotropina kosmówkowa hormonem odchudzającym – czy naprawdę warto?Cały program diety trwa 23 dni. Każdego dnia zażywać należy ów hormon oraz dodatkowo dzienną dawkę kalorii należy ograniczyć do 500 kcal. To bardzo mało! Przykładowo - zdrowa kobieta prowadząca umiarkowany tryb życia powinna dziennie dostarczać do organizmu ok 1800 kcal.

Nietrudno zauważyć, iż każdy kto tak drastycznie ograniczy ilość przyjmowanych kalorii - schudnie. Utrata wagi jest tutaj nieunikniona. Jednak nasz organizm jest bardzo sprytny. Im bardziej zmniejszamy ilość kalorii w diecie, tym bardziej staje się on nastawiony na tryb oszczędzania. Oznacza to w rzeczywistości, iż nasza przemiana materii zwalnia, co jest efektem niepożądanym jeśli chcemy zwalczyć zbędne kilogramy.

Zatem jaka jest rola gonadotropiny kosmówkowej? Podobno ma ona za zadanie hamować uczucie głodu i dodawać energii. Jednak skutki uboczne stosowania terapii hormonalnej są bardzo poważne. Począwszy od wahań nastroju po ciężkie schorzenia nerek.

Osoby otyłe, od lat zmagające się ze zbędnymi kilogramami, często chwytają się każdej, byleby skutecznej metody. Ponad własne zdrowie przedkładają możliwość szybkiego ubytku masy ciała. Takie podejście często może prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia, a przecież nie o to chodzi w odchudzaniu.

Autor: Katarzyna Sawczyk


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie