dawkowanie.pl

Strona główna 16 czerwca 2024 , imieniny : Aliny i Justyny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Gładko, jak po maśle! Wszystko o depilacji! Cz. II.

data dodania: 11.07.2012

Niezależnie od sposobu depilacji, który wybierzesz, pamiętaj, że do zabiegu usuwania włosów należy się odpowiednio przygotować. Nie chcesz przecież nabawić się stanu zapalnego mieszków włosowych, albo - co gorsza - uczulenia!

depilacjaDepilacja najczęściej odbywa się w warunkach domowych, przez co mogą jej towarzyszyć podrażnienia i stany zapalne. Aby tego uniknąć, stosuje się kilka czynności  przeddepilacyjnych.  Depilowana skóra powinna być czysta i sucha oraz zmiękczona ciepłą wodą. Wykonując depilację maszynką, należy użyć żelu lub pianki do golenia, natomiast przed depilacją woskiem czy depilatorem powinno się wziąć długą, gorącą kąpiel, gdyż rozgrzana skóra lepiej znosi ból.

Po każdej depilacji należy spryskać skórę zimną wodą, aby zamknąć pory skórne, następnie posmarować balsamem natłuszczającym lub specjalnym kremem po goleniu, dzięki czemu unikniemy podrażnień. Po  depilacji okolic bikini nie powinno się wystawiać tego fragmentu ciała na słońce przez około dobę, gdyż jest on szczególnie wrażliwy i może ulec poparzeniu.

Co istotne, depilacji nie można wykonywać zbyt często, gdyż skóra potrzebuje czasu na regenerację. W przeciwnym razie staje się zaczerwieniona i obolała. Jeżeli występują u Ciebie takie objawy, możesz je złagodzić używając kremów zawierających wyciągi z alg morskich i aloesu. Działanie łagodzące posiadają także kosmetyki z alantoiną, pantenolem oraz rumiankiem.

Po każdej depilacji istnieje niebezpieczeństwo wrastania włosków pod skórę, co wygląda mało estetycznie, a czasem nawet boli. Można temu zapobiec, stosując peelingi oraz masując ciało pod włos szorstką myjką. Istnieją również specjalne kosmetyki zapobiegające wrastaniu włosków (Veet).

Powinniśmy pamiętać, że ważny jest nie tylko proces depilacji, ale także przygotowanie do zabiegu i pielęgnacja wydepilowanej skóry. Zastosowanie się do wszystkich wskazanych zasad uchroni nas przed podrażnieniami, czy stanami zapalnymi skóry, a my będziemy mogły chwalić się lśniącym i gładkim ciałem.

Autor: mgr farm. Aleksandra Rak


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie