dawkowanie.pl

Strona główna 04 czerwca 2023 , imieniny : Karola i Franciszka

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Domowy sposób na piękne włosy – laminowanie!

data dodania: 31.10.2012

Po wyjściu od fryzjera włosy pięknie się błyszczą i są miłe w dotyku. Jeśli wydaje Ci się, że taki efekt można uzyskać tylko w salonie, jesteś w błędzie! Doskonałym sposobem na pielęgnację włosów jest tak zwane laminowanie.

Domowy sposób na piękne włosy – laminowanie!Laminowanie wykorzystuje zbawienne dla włosów właściwości żelatyny. Zabieg polega na aplikacji na umyte wcześniej włosy żelatyny zmieszanej z Twoją ulubioną odżywką. Efekty są natychmiastowe i spektakularne. Zniszczone i suche włosy są natychmiast wygładzone, można zaobserwować tak zwany efekt tafli.

Czego potrzebujesz do laminowania? Przygotuj żelatynę spożywczą, ulubioną odżywkę do włosów, czepek lub ręcznik oraz ewentualnie suszarkę. 1 łyżkę żelatyny należy rozpuścić w 3 łyżkach ciepłej lecz nie gorącej wody. Czekamy aż nieco stężeje. Do powstałej pasty dodajemy łyżkę odżywki i tak sporządzoną miksturę aplikujemy na umyte wcześniej włosy. Następnie owijamy głowę czepkiem lub ręcznikiem i pozostawiamy na około 45 minut. Ciepło usprawnia działanie żelatyny, dlatego w razie braku czasu można także zastosować wariant skrócony. Zamiast owijać włosy i czekać prawie godzinę, suszymy włosy z nałożoną pastą za pomocą suszarki. Po skończonym zabiegu włosy należy dokładnie umyć. W razie niedokładnego spłukania żelatyna może nadmiernie przetłuszczać włosy.

Laminowania nie należy stosować codziennie, ponieważ nadmiar żelatyny może prowadzić do przebiałkowania włosów, co sprawi, że będą przesuszone. Dlatego powtarzaj zabieg maksymalnie dwa razy w tygodniu. Efekt utrzymuje się do następnego mycia.

Autor: Katarzyna Sawczyk


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie