dawkowanie.pl

Strona główna 16 czerwca 2024 , imieniny : Aliny i Justyny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Domowe sposoby na odstraszenie komarów

data dodania: 17.08.2013

Na rynku dostępnych jest wiele środków odstraszających komary. Jednak czy mamy ochotę wcierać w skórę i wdychać sztuczne związki chemiczne? Jeżeli stawiasz na naturalność, sięgnij po całkowicie ekologiczne i skuteczne sposoby. Przedstawiamy krótką listę:

Domowe sposoby na odstraszenie komarówWitamina B1

Tiamina, bowiem tak brzmi chemiczna nazwa witaminy B1, działa odstraszająco na komary. Jest to spowodowane tym, iż dieta w nią obfitująca powoduje zmianę zapachu naszego potu. Zapach ten jest wyjątkowo nieprzyjemny dla komarów, co trzyma je od nas z daleka. Podobne konsekwencje niesie za sobą spożywanie czosnku i cebuli.

Olejki eteryczne

Ich intensywne aromaty także działają zniechęcająco na komary. Należy jednak uważać przy ich aplikacji. Wcierając je w skórę lub spryskując się sprayem łatwo zabrudzić odzież, a plamy są ciężkie do usunięcia.


Ocet

Komary nie przepadają za jego charakterystycznym zapachem. Jednak nie tylko one. Zapach octu nie należy też do naszych ulubionych aromatów, co stanowi poważną przeszkodę w jego stosowaniu.

Rośliny

Zapachy pewnych roślin działają na komary wyjątkowo odpychająco. Należą do nich między innymi pelargonie czy bazylia. Warto zasadzić je na balkonie czy w ogródku.

 

Należy także pamiętać, że pewne aromaty działają na komary jak magnes. Dlatego unikaj perfum i kosmetyków o kwiatowych zapachach.

Autor: diet coach Katarzyna Sawczyk


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie