dawkowanie.pl

Strona główna 16 czerwca 2024 , imieniny : Aliny i Justyny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Do lata pójdę boso

data dodania: 18.06.2012

Nie daj się zaskoczyć pięknym, słonecznym dniom i zadbaj o swoje stopy już teraz! Z pewnością pomoże Ci w tym systematyczna pielęgnacja, wystarczy tylko poznać jej zasady i uczynić z nich codzienny nawyk.

pielęgnacja stópWydawałoby się, że pielęgnacja stóp nie jest kwestią skomplikowaną i nie wymaga wielkiego zaangażowania. Tymczasem niewłaściwe lub nieregularnie wykonywane proste zabiegi mogą zdecydowanie pogorszyć ich wygląd i kondycję. Od czego zacząć? Latem powinnaś postawić na częstsze kąpiele stóp.  Jeśli to tylko możliwe, dwa lub trzy razy dziennie zafunduj sobie kąpiel z użyciem specjalnych soli, które zawierają mydło i środki przeciwgrzybicze. Nie tylko odświeży to Twoje stopy, ale również zmiękczy paznokcie i nawilży naskórek.

Aby stopy wyglądały zdrowo i pięknie, warto poświęcić im trochę czasu i  w domowym zaciszu wykonać pedicure. Zacznij od skrócenia paznokci i opiłowania ich drobnoziarnistym pilnikiem, nadając im prostokątny kształt, który zapobiega wrastaniu płytki paznokcia. Po zmiękczeniu stóp w ciepłej wodzie, usuń martwy naskórek za pomocą tarki lub tradycyjnego pumeksu. Tarka jest zdecydowanie bardziej higieniczna, gdyż w jej szczelinach nie gromadzą się resztki naskórka i bakterie, ale należy używać jej ostrożnie by nie uszkodzić skóry stóp.

 Kolejnym krokiem będzie zastosowanie gruboziarnistego peelingu na całej powierzchni skory stóp. Ten zabieg poprawi krążenie i pomoże usunąć pozostałości naskórka, które powstały podczas używania pumeksu lub tarki. Kiedy już zadbasz o skórki paznokci, wygładź powierzchnię polerką albo odpowiednią stroną wielofunkcyjnych pilniczków. Teraz możesz nałożyć swój ulubiony lakier i wmasować w stopy krem nawilżający.

Jeśli natomiast wolisz oddać swoje stopy w ręce specjalistów, alternatywą dla domowych zabiegów może być pedicure hybrydowy. Lakier hybrydowy upiększy stopy na dłuższy czas – efekt utrzymuje się nawet do trzech tygodni. Jego zaletą jest to, że nie pęka i nie odpryskuje. Tajemnica tego zabiegu tkwi w nałożeniu na płytkę  paznokcia bazy, właściwego koloru a następnie utwardzacza. Każda z warstw lakieru utwardzana jest kolejno przez kilka minut za pomocą lamp UV. Co ważne pedicure hybrydowy jest zdecydowanie mniej szkodliwy niż stosowanie paznokci akrylowych lub żelowych.

 

Autor: mgr farm. Aleksandra Rak


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie