Wydawałoby się, że pielęgnacja stóp nie jest kwestią skomplikowaną i nie wymaga wielkiego zaangażowania. Tymczasem niewłaściwe lub nieregularnie wykonywane proste zabiegi mogą zdecydowanie pogorszyć ich wygląd i kondycję. Od czego zacząć? Latem powinnaś postawić na częstsze kąpiele stóp. Jeśli to tylko możliwe, dwa lub trzy razy dziennie zafunduj sobie kąpiel z użyciem specjalnych soli, które zawierają mydło i środki przeciwgrzybicze. Nie tylko odświeży to Twoje stopy, ale również zmiękczy paznokcie i nawilży naskórek.
Aby stopy wyglądały zdrowo i pięknie, warto poświęcić im trochę czasu i w domowym zaciszu wykonać pedicure. Zacznij od skrócenia paznokci i opiłowania ich drobnoziarnistym pilnikiem, nadając im prostokątny kształt, który zapobiega wrastaniu płytki paznokcia. Po zmiękczeniu stóp w ciepłej wodzie, usuń martwy naskórek za pomocą tarki lub tradycyjnego pumeksu. Tarka jest zdecydowanie bardziej higieniczna, gdyż w jej szczelinach nie gromadzą się resztki naskórka i bakterie, ale należy używać jej ostrożnie by nie uszkodzić skóry stóp.
Kolejnym krokiem będzie zastosowanie gruboziarnistego peelingu na całej powierzchni skory stóp. Ten zabieg poprawi krążenie i pomoże usunąć pozostałości naskórka, które powstały podczas używania pumeksu lub tarki. Kiedy już zadbasz o skórki paznokci, wygładź powierzchnię polerką albo odpowiednią stroną wielofunkcyjnych pilniczków. Teraz możesz nałożyć swój ulubiony lakier i wmasować w stopy krem nawilżający.
Jeśli natomiast wolisz oddać swoje stopy w ręce specjalistów, alternatywą dla domowych zabiegów może być pedicure hybrydowy. Lakier hybrydowy upiększy stopy na dłuższy czas – efekt utrzymuje się nawet do trzech tygodni. Jego zaletą jest to, że nie pęka i nie odpryskuje. Tajemnica tego zabiegu tkwi w nałożeniu na płytkę paznokcia bazy, właściwego koloru a następnie utwardzacza. Każda z warstw lakieru utwardzana jest kolejno przez kilka minut za pomocą lamp UV. Co ważne pedicure hybrydowy jest zdecydowanie mniej szkodliwy niż stosowanie paznokci akrylowych lub żelowych.
Autor: mgr farm. Aleksandra Rak
Brak opinii
Dodaj komentarzAby dodać komentarz zaloguj się lub Załóz konto