dawkowanie.pl

Strona główna 26 maja 2024 , imieniny : Filipa i Pauliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Demakijaż - na dobry sen dla twojej skóry

data dodania: 17.10.2011

Aby skóra mogła się zregenerować po całym dniu, nie zapomnij o zmyciu makijażu przed snem. Użyj do tego kosmetyków odpowiednich do twojego typu cery.

Sztuka demakijażuKosmetyki służące do makijażu należy dobierać zawsze mając na uwadze posiadany typ skóry. Najmniej kłopotów powoduje cera normalna, do której można stosować na przykład lekkie mleczko o półpłynnej konsystencji. Wyciągi roślinne i olejki zawarte w mleczku pozwalają nawilżyć i lekko natłuścić skórę.

Do cery mieszanej zalecane są toniki, które powinny nawilżać suche partie skóry i matować tłuste. W przypadku cery tłustej warto wypróbować żele, które pozwalają usunąć nadmiar sebum nie napinając przy tym skóry.

Cera sucha i wrażliwa wymaga dodatkowej ochrony i pielęgnacji, dlatego skutecznym rozwiązaniem mogą być tutaj płyny micelarne, zawierające w swoim składzie micele, czyli mikro kuleczki złożone z wielu połączonych ze sobą cząsteczek zawieszonych w roztworze wodnym. Dzięki właściwościom hydrofilowym i hydrofobowym płyn micelarny skutecznie zbiera zanieczyszczenia tłuste (np. tusz do rzęs) i rozpuszcza pozostałe. Płyn micelarny nie podrażnia oczu i może być stosowany przez osoby noszące okulary lub szkła kontaktowe. Oprócz tego skóra po jego zastosowanie otrzymuje dawkę witamin i minerałów, które odżywiają ją i poprawiają jej wygląd.


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie