dawkowanie.pl

Strona główna 09 grudnia 2023 , imieniny : Wiesławy i Leokadii

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Czy należysz do "wrażliwców pogodowych"?

data dodania: 19.10.2011

Nawrotom chorobliwego braku odporności na nagłą zmianę pogody nie da się zapobiec. Na szczęście istnieją pewne sposoby, które pomogą Ci uczynić nieprzyjemne reakcje organizmu na zmienną pogodę bardziej znośnymi.

meteopatiaJeżeli niespodziewanie „łapie” Cię silny ból głowy, stajesz się nagle senny lub wręcz nie możesz zasnąć, Twoje emocje są z minuty na minuty inne, a do tego wciąż bolą Cię mięśnie i nie masz na nic energii to nieodzowny znak, że należysz do ogromnej grupy meteopatów zwanych też „wrażliwcami pogodowymi”.

Przede wszystkim nie należy meteopatii lekceważyć, gdyż może wiązać się z naszą „ukrytą” chorobą, stąd tak ważne jest przyporządkowanie swojej „pogodowej” dolegliwości do jednego z pięciu typów meteopatii.

Przykładowo, jeżeli Twój organizm źle odczuwa przejście z frontu  ciepłego na front zimny, warto zbadać swój poziom cukru we krwi.

Jeżeli odczuwasz złe samopoczucie w czasie zimnego frontu, niewykluczone że należysz do grona osób, które często przeziębiają się lub wykazują tendencje do silnych stanów nerwowych.

Kolejna grupa meteopatów to osoby cechujące się zbyt niskim lub wręcz odwrotnie- zbyt wysokim ciśnieniem tętniczym, co również ma istotny wpływ na samopoczucie podczas zmiennej pogody związanej z dużymi wahaniami ciśnienia atmosferycznego.

Istnieje również spora grupa osób, która czuje się niekomfortowo podczas zmiennej wilgotności. Do tej grupy najczęściej należą: osoby starsze cierpiące z reguły na reumatyzm, byli sportowcy po licznych urazach, jak również astmatycy.  

Niestety na meteopatię nie ma złotego środka.

Zaleca się jedynie częste przebywanie na świeżym powietrzu, prowadzenie aktywnego trybu życia, zdrowe odżywianie, unikanie wszelkiego rodzaju używek (papierosy, kawa, alkohol), unikanie sytuacji stresowych, a także dbanie o odpowiednią ilość snu dla naszego organizmu.

Przydatne okazać się mogą również suplementy diety- zwłaszcza bogate w magnez czy kompleks witamin B.

 Autor: Aleksandra Święcicka


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie