dawkowanie.pl

Strona główna 26 maja 2024 , imieniny : Filipa i Pauliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Codzienna pielęgnacja skóry dziecka Cz. II

data dodania: 28.08.2012

Skóra niemowlęcia i małego dziecka pod wieloma względami różni się od skóry osób dorosłych. Jest bardziej wrażliwa i podatna na podrażnienia, przez co wymaga stosowania odpowiednich preparatów do pielęgnacji i higieny. Zapoznaj się z podstawowymi zasadami pielęgnacji skóry Twojego dziecka.

pielęgnacja skóry dzieckaOto najważniejsze zasady, którymi mama powinna kierować się w trakcie zmiany pieluch:

1. Pieluszkę powinno zmieniać się po każdym stolcu. Pozwoli to uniknąć długotrwałego kontaktu skóry z wilgotną pieluchą i zabrudzeniami.
2. Przy zmianie pieluchy konieczne jest dokładne wyczyszczenie pośladków dziecka,  przy użyciu odpowiedniego preparatu. Następnie należy dobrze osuszyć skórę dziecka.
3. Aby zapobiec pojawianiu się zaczerwienień, konieczne jest stosowanie kremu ochronno-pielęgnacyjnego raz dziennie - podczas ostatniej zmiany pieluch. Taki produkt powinien zawierać aktywne składniki grzybobójcze.
4. Ręce trzeba starannie myć zarówno przed jak i po każdej zmianie pieluch.
5. Większe zabrudzenia usuwa się za pomocą grubej, nawilżonej chusteczki hipoalergicznej bez zawartości alkoholu lub za pomocą wacika  nasączonego w hipoalergicznym preparacie czyszczącym.
6. Należy zawsze oczyszczać w kierunku od przodu do tyłu, tak, aby nie doszło do zabrudzenia narządów płciowych dziecka.
7. Do mycia najlepiej używać delikatnych preparatów myjących - płynów, które nie wymagają spłukiwania.
8. Bardzo dokładne osuszanie dziecka to konieczność, najlepiej osuszać przez przykładanie ręcznika.

Dodatkowo niezbędne jest nawilżanie skóry dziecka, gdyż jest to najlepszy sposób, aby zapobiec pojawieniu się zaczerwienień. Nawilżenie pozwala wzmocnić skórę i pomaga ochronić ją przed agresywnymi czynnikami zewnętrznymi. Należy wybrać delikatny krem hipoalergiczny, który najlepiej wchłania się po kąpieli.


Autor: mgr farm. Aleksandra Rak


Brak opinii

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz dla artykułu

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie