dawkowanie.pl

Strona główna 29 września 2023 , imieniny : Michała i Michaliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Dział Choroby oczu

Choroby oczu – to schorzenia narządu wzroku. Mogą być wywołane przez różnego rodzaju przyczyny, jak np.: urazy, zakażenia i nowotwory. Chorobowe objawy w oku mogą także być miejscowym objawem ogólnego schorzenia ustrojowego, jak np. zaćma w przebiegu cukrzycyczy podczas choroby krwinerek lub też w czasie ciąży.

Źródło: Wikipedia


Artykuły w dziale Choroby oczu

Zmęczenie lub pieczenie oczu, uczucie piasku pod powiekami, wymuszone mruganie i lekkie przekrwienie, to najczęstsze objawy zespołu suchego oka. Schorzenie to, choć często ignorowane przez pacjentów, może prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń spojówki i rogówki oraz znacznego pogorszenia wzroku.

czytaj dalej »

Uczucie piasku pod powiekami, pieczenie, swędzenie, światłowstręt, zaczerwienione oczy czy obrzęknięte powieki- to nieodzowny znak, że cierpisz na zespół suchego oka.

czytaj dalej »

Kolejny raz stoisz na przystanku i zastanawiasz się jaki jest numer nadjeżdżającego tramwaju? Patrzysz na slajdy wyświetlające się na ważnej konferencji biznesowej, a wszystkie literki zdają się stanowić jedną, zlaną całość? Przejrzyj w końcu na oczy i skorzystaj ze skutecznych porad, które...

czytaj dalej »

Sokoli wzrok już dawno przestał być Twoją domeną. Czas wybrać się na kontrolną wizytę do okulisty, a być może przepisze on nam okulary bądź soczewki.Pytanie tylko: czy ja chcę wyglądać jak „okularnica” i czy nie wstydzę się noszenia okularów, a może są one dla mnie niewygodne i niepraktyczne.

czytaj dalej »

Styl życia współczesnego człowieka bywa niekorzystny dla kondycji oczu. Długotrwała praca przed komputerem, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, godziny spędzane przed telewizorem czy dym papierosowy to tylko niektóre czynniki wywierające negatywny wpływ na proces widzenia.

czytaj dalej »

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie