dawkowanie.pl

Strona główna 29 września 2023 , imieniny : Michała i Michaliny

Zapomniałem(am) login/hasło

Leki refundowane
wykaz z dnia: 2015.02.20
zgodny z publikacją
Ministerstwa Zdrowia
Czy chodziło ci o:


Artykuły

Kategorie

Cera zimą – miniporadnik pielęgnacyjny

data dodania: 10.12.2012

Skóra wystawiona na działanie zmiennych temperatur traci wodę, przez co staje się sucha, szorstka, pojawiają się pęknięcia czy pajączki. Dlatego bardzo ważne jest nawadnianie organizmu. Pamiętaj aby dużo pić i stosować preparaty nawilżające.

Cera zimą – miniporadnik pielęgnacyjnyJednak stosowanie preparatu nawilżającego nie jest wskazane, jeśli planujemy wyjście na mróz. Dlaczego? Kremy takie dostarczają naszej skórze wodę, a woda w niskich temperaturach zwyczajnie zamarza, co może powodować uszkodzenia cery. Alternatywą na zimowe spacery jest zatem używanie kremów tłustych.

Warstwa tłuszczu zawarta w tłustych preparatach do pielęgnacji twarzy zabezpieczy delikatną warstwę skóry na twarzy, zapobiegając jej wysuszeniu i pękaniu. Dobór odpowiedniego kremu zależy od posiadanego przez nas typu cery. Z mrozem najlepiej radzi sobie skóra tłusta. Do jej pielęgnacji wystarczy zakup kremu półtłustego. Jeżeli natomiast chodzi o skórę suchą czy wrażliwą warto zaopatrzyć się w tłusty krem o bogatej konsystencji.

Pamiętaj, aby twój krem zawierał także filtry słoneczne. Często o tym zapominamy, a przecież w zimie jesteśmy równie narażeni na szkodliwe działanie promieniowania UV jak w czasie innych pór roku! Filtry słoneczne znajdziemy nie tylko w kremach, ale też w podkładach, pudrach czy fluidach.

Bardzo ważnym elementem zimowej pielęgnacji jest złuszczanie martwego naskórka czyli peeling. Przygotowuje on skórę do wchłonięcia aktywnych składników zawartych w kremach i maseczkach. Dodatkowo przed wyjściem z domu nie zapomnij o pomadce ochronnej na usta. Spierzchnięte wargi to nic przyjemnego.

Autor: Katarzyna Sawczyk


Wasze komentarze (1)
Dodaj komentarz

~ aneczka""" - 10 lat 9 miesięcy temu.

ziema zima zima, fakt trzeba zadbac :)

Zgłoś do usunięcia

Ciekawe ? 0 Tak Nie 1

Dodaj komentarz dla artykułu

Dodaj komentarz
Wyników: 1
1
1

Zapamiętane apteki

Zapamiętane leki

pokaż wszystkie